Ariana dla WS | Blogger | X X

30.03.2017

Dariusz Szpakowski

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Dariusza Szpakowskiego. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarzem.

Krótko o dziennikarzu:
Dariusz Szpakowski - urodził się 15 maja 1951 w Warszawie. Polski komentator i dziennikarz sportowy. Od 1976 za pośrednictwem radia, a później telewizji relacjonuje wydarzenia sportowe, przede wszystkim piłkarskie, w tym igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i Ligę Mistrzów. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W latach 1978–2014 skomentował ponad sto meczów w ramach dziesięciu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw świata; w latach 1980–2016 relacjonował też spotkania dziewięciu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw Europy (oprócz Euro 2008), a w latach 1980–2016 wydarzenia z piętnastu igrzysk olimpijskich (łącznie letnich i zimowych). Po śmierci Jana Ciszewskiego stał się najważniejszym i najpopularniejszym komentatorem sportowym w polskiej telewizji. Komentarze Szpakowskiego oprócz oryginalnej barwy głosu charakteryzują się dużą dynamiką, dodającą widowisku na atrakcyjności, lecz również licznymi błędami językowymi i pomyłkami.


Mój autograf od dziennikarza:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

29.03.2017

Sylwia Gliwa

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Sylwi Glinki. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce: 
Sylwia Gliwa - urodziła się 7 czerwca 1978 w Tarnowskich Górach. Polska aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła I LO im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, a w 2001 Akademię Teatralną w Warszawie. Jest również absolwentką warsztatów w Lee Strasberg Studio w Nowym Jorku. Wystąpiła w kilku serialach telewizyjnych, m.in. w Kasia i Tomek, Klanie, Pierwszej miłości oraz Na dobre i na złe. W roku ukończenia studiów zagrała w filmie Tomasza Świątkowskiego Zakochana dziewczyna. W produkcji Karol. Człowiek, który został papieżem w reż. Giacomo Battiato wcieliła się w postać Janiny Kuroń. Popularność przyniósł jej udział w serialu Na Wspólnej. W latach 2001–2003 związana była Teatrem Współczesnym w Warszawie, na deskach którego wystąpiła w spektaklach reżyserowanych m.in. przez Agnieszkę Glińską (Barbarzyńcy Maksyma Gorkiego i Bambini di Praga Bohumila Hrabala). W latach 2004–2006 współpracowała ze stołecznymi: Teatrem Narodowym oraz Teatrem Rozmaitości. Obecnie występuje w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, gdzie w spektaklu reżyserowanym przez Jarosława Tumidajskiego Czerwone Komety wciela się w rolę Lili, oraz w Teatrze Miejskim w Gdyni, gdzie w sztuce Bracia K. (według Braci Karamazow Dostojewskiego) w reżyserii Andrzeja Bubienia wciela się w trzy postacie: Katarzynę Iwanowną, Gruszę oraz Lizę. Zakończyła również prace nad nowym serialem reżysera Macieja Wojtyszki Doręczyciel, gdzie wcieliła się w rolę Justyny, pracownicy agencji reklamowej. W 2008 wystąpiła w teledysku do piosenki Ławka Formacji Nieżywych Schabuff. 27 sierpnia 2011 roku wyszła za mąż za kierowcę rajdowego i dziennikarza Marcina Biernackiego. Ślub pary odbył się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty w Paczkowie.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

28.03.2017

Tomasz Dedek

Cześć !
Dzisiaj chciała pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Tomasza Dedka. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze: 
Tomasz Michał Dedek - urodził się 20 września 1957 roku  w Rawie Mazowieckiej. Polski aktor teatralny i filmowy. W 1979 zagrał w filmie Godzina "W" jako strzelec "Orzeł", zyskując tą rolą dużą popularność. W 1981 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku został aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w Rodzinie zastępczej. Obecnie występuje w filmach i serialach telewizyjnych. 4 listopada 2007 przyznał, że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Papkin". W latach 1977–1979 donosił m.in. na Jerzego Gudejkę, Macieja Rayzachera, Krzysztofa Kolbergera i Piotra Grabowskiego. Przyznał też, że za informacje brał od SB pieniądze. Formalnie współpraca zakończyła się w 1979. Aktor wydał w tej sprawie publiczne oświadczenie.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

28.03.2017

Halina Mlynkova

Cześć !
Dzisiaj chciała pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Haliny Mlynkovej. Oprócz niego mam również zdjęcie z piosenkarką.

Krótko o piosenkarce:
Halina Mlynkova-Wronka (czes. Halina Mlynková) - urodziła się 22 czerwca 1977 w Nawsiu. Polska piosenkarka i autorka tekstów pochodząca z Zaolzia, wokalistka zespołu Brathanki w latach 1998–2003. Urodziła się w Nawsiu w części Śląska Cieszyńskiego, znajdującej się w granicach Czechosłowacji, jako córka Władysława Młynka, polskiego działacza społecznego na Zaolziu, m.in. prezesa Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego, i Anny. Ukończyła liceum medyczne w Cieszynie, a następnie etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W liceum występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Olza”. W latach 1995–1997 prowadziła Gorolski Święto, imprezę folkową organizowaną w Jabłonkowie. Wiosną 1998 została wokalistką zespołu Brathanki, z którym nagrała dwie płyty: Ano! i Patataj oraz takie przeboje jak: „Czerwone korale”, „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” czy „Gdzie ten, który powie mi”. Wiosną 2003 odeszła z zespołu. W 2003 ukazała się składanka zatytułowana Ladies, na której znalazł się nagrany przez Mlynkovą cover utworu „To były piękne dni” z repertuaru Haliny Kunickiej. W 2007 wzięła udział w szóstej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami, jej partnerem tanecznym był Robert Rowiński. Z powodu kontuzji podczas prób do czwartego odcinka programu piosenkarka musiała zrezygnować z dalszego udziału w show, plasując się tym samym na jedenastym miejscu[4]. W 2009 Mlynkova nagrała piosenkę „Bez słów” na płytę Piotra Rubika zatytułowaną RubikOne. W 2011 objęła funkcję trenera drużyny z Cieszyna w pierwszej edycji programu TVP2 Bitwa na głosy, w której grupa zajęła trzecie miejsce. 6 czerwca 2014 wygrała konkurs „SuperPremiery” podczas LI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Ostatni raz”. Podczas festiwalu otrzymała również nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy. 7 listopada gościnnie zasiadła w jury programu SuperSTARcie. 31 grudnia poprowadziła koncert Sylwester z Dwójką, emitowany w telewizji TVP2. W 2015 otrzymała dwie nominacje do nagród muzycznych Superjedynki w kategoriach: SuperPrzebój (za „Ostatni raz”) i SuperArtystka. Ponadto, poprowadziła wraz z Tomaszem Kammelem i Maciejem Musiałem szóstą edycję programu The Voice of Poland na antenie telewizji TVP2. Była żoną aktora Łukasza Nowickiego (rozwód w 2012), z którym ma syna Piotra. Halina Mlynkova należy do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W 2013 związała się z współpracującym z Ewą Farną czeskim producentem muzycznym Leszkiem Wronką[12]. Ich ślub odbył się 14 lutego 2015. Wydarzenie to nominowane było do nagrody w plebiscycie Plejada TOP TEN 2015.

Mój autograf od piosenkarki:

Moje zdjęcie z piosenkarką:
Za równo zdjęcie jak i autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

25.03.2017

Zbigniew Włodecki

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Zbigniewa Włodeckiego. Niestety nie mam zdjęcia z piosenkarzem.

Krótko o piosenkarzu:
Zbigniew Wodecki - urodził się 6 maja 1950 w Krakowie. Polski piosenkarz, instrumentalista (skrzypce, trąbka, fortepian), kompozytor, aktor i prezenter telewizyjny. Znany z przebojów „Chałupy Welcome to”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj mi tak” i „Izolda”, jak również dzięki polskim wersjom utworów z filmów animowanych Pszczółka Maja oraz Rudolf czerwononosy Renifer. Jako miejsce urodzenia część źródeł, jak również sam artysta podaje Kraków[a], natomiast inne Łaziska w gminie Godów. Rodzina artysty pochodzi z Łazisk w powiecie wodzisławskim. Sam rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego na ulicy Basztowej w Krakowie, w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Pierwotnie, od końca lat 60., związany z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968–1973 akompaniował Ewie Demarczyk. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na festiwalu w Opolu. Odniósł sukcesy na wielu festiwalach (Rostock, Praga, Słoneczny Brzeg – nagroda za wykonanie piosenki bułgarskiej w 1984 roku, Sopot). Występował w kabarecie z Zenonem Laskowikiem. Był jednym z jurorów w polskiej edycji programu Taniec z gwiazdami (edycje I–XII). W stacji TVN prowadził programy: Droga do Gwiazd, Twoja Droga do Gwiazd i koncert Zakochajmy się jeszcze raz.

Mój autograf od piosenkarza:
Autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

24.03.2017

Łukasz Lewandowski

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Łukasza Lewandowskiego. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze:
Łukasz Lewandowski - urodził się 10 sierpnia 1974 roku w Gdańsku. Polski aktor teatralny, telewizyjny, radiowy, filmowy i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu. Wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie. Pochodzi z rodziny pedagogów. Trenował aikido, szermierkę i pasjonował się wspinaczkami górskimi. Jego debiutem scenicznym była rola satyra pierwszego w sztuce Stanisława Wyspiańskiego Noc listopadowa. Sceny dramatyczne (1997) w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego na scenie Teatru Narodowego, gdzie występował w latach 1998-2005. W 1998 roku ukończył wydział aktorski na warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Jest także absolwentem podyplomowych studiów PR na Uniwersytecie Warszawskim. Występował w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie (2000) i Teatrze Dramatycznym w Warszawie (2007). Ostatnio można go zobaczyć na deskach Teatru Praga w Jaskiniowcu Roba Beckera w reżyserii Dainiusa Kazlauskasa. Po raz pierwszy trafił na szklany ekran w telewizyjnej adaptacji powieści Edmunda Niziurskiego Sposób na Alcybiadesa (1998) u boku Andrzeja Nejmana, Małgorzaty Foremniak i Aleksandry Woźniak. Stał się znany z roli organisty Piotra w serialu TVP1 Ojciec Mateusz (2008). Bardzo często współpracuje z radiem, jego głos jest również obecny w polskiej wersji wielu filmów, m.in. w Harrym Potterze. Od 2008 roku jest również reżyserem dubbingu. Jest mężem polsko-kanadyjskiej aktorki Magdaleny Alexander-Mickiewicz. Jest taternikiem i wieloletnim członkiem klubu Klubu Wysokogórskiego (KW) Warszawa.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

23.03.2017

Mikołaj Rej

Cześć ! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Mikołaja Reja. Oprócz niego mam również zdjęcie z kucharzem.

Krótko o kucharzu:
Mikołaj Rej - urodził się w 1982 roku we Francji. Uczestnik programu "Master Chef". Obecnie mieszka w Krakowie z żoną i dwoma synami. Przyjechał do Polski w 1999 roku odkrywać kraj swoich przodków i uczyć się języka polskiego. Zarządza swoim zamkiem w Montresor. Zaczął gotować, gdy mieszkał w internacie. Trenuje MMA oraz uwielbia sztuki walki. Najbardziej chciałby odnowić rodzinny majątek i otworzyć tam małą restaurację.

Mój autograf od kucharza:

Moje zdjęcie z kucharzem:
Autograf załatwił mi mój chłopak, natomiast zdjęcie zostało zrobione pod budynkiem stacji TVN.

22.03.2017

Modest Amaro

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Wojciecha Modesta Amaro. Oprócz niego mam również zdjęcie z kucharzem.

Krótko o kucharzu:
Wojciech Modest Amaro z domu Basiura - urodził się 12 lutego 1972 roku w Sosnowcu. Polski kucharz i restaurator. Ukończył technikum elektroniczne, zajął się jednak działalnością w branży gastronomicznej. Praktykował u boku takich szefów kuchni jak Alain Ducasse, Yannick Alléno, Ferran Adrià[3]. W 2008 wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną tytułem „Chef de L'Avenir”. W Warszawie otworzył restaurację Atelier Amaro, która w 2013 jako pierwsza restauracja w Polsce została oznaczona gwiazdką Michelin. Jest autorem dwóch książek: Natura kuchni polskiej oraz Kuchnia polska XXI wieku, która w 2010 otrzymała nagrodę Grand Prix w kategorii literatura kulinarna na Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej w Paryżu. Jesienią 2013 został przewodniczącym jury telewizyjnego reality show Top Chef, a wiosną 2014 prowadzącym polską edycję programu Hell’s Kitchen, którą prowadził do wiosny 2016 przez pięć edycji.

Mój autograf od kucharza:

Moje zdjęcie z kucharzem:
Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

21.03.2017

Rafał Cieszyński

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Rafała Cieszyńskiego. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze:
Rafał Cieszyński - urodził się 10 czerwca 1976 w Rypinie. Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Naukę rozpoczął w Technikum Elektronicznym w Bydgoszczy. Po przeprowadzce do stolicy kontynuował i ukończył naukę w Technikum Elektronicznym im. Generała Józefa Bema w Warszawie. W wieku osiemnastu lat był gospodarzem programu Młodzieżowe Studio Poetyckie (1994), a następnie prowadził Magazyn Młodzieżowy Raj dla TVP1, kanał tematyczny Tylko Muzyka i polsatowską Muzyczną windę. Pod koniec roku 2000 zadebiutował na scenie Teatru Zwierciadło w Łodzi w spektaklu Jana Machulskiego Niebezpieczne zabawy. W 2002 z wyróżnieniem ukończył Szkołę Filmową w Łodzi. Studiował aktorstwo również w Lee Strasberg Studio w Los Angeles. Występował w teatrach warszawskich: Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (2002–2006) i Komedia (2007). Po debiutanckiej małej roli kinowej w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana Ogniem i mieczem (1999), zagrał zakochanego ucznia klasy maturalnej w filmie To my (2000) i pojawił się jako pan młody w Listach miłosnych (2001). W 2001 wystąpił w teledysku Natalii Kukulskiej do piosenki „Cicho ciepło”. W telenoweli TVP1 Klan (1997–1998 i 2000) zagrał Marcina, kolegę Agnieszki i działacza ruchu ekologicznego, w sitcomie Polsatu Świat według Kiepskich (2004) zagrał postać diabła, w serialu Polsatu Pierwsza miłość (2004–2005, 2014–2015) był wychowawcą w Domu Dziecka we Wrocławiu, prawnym opiekunem Mariusza Krzyżanowskiego i przyjacielem Pawła, a w serialu Macieja Dejczera Oficer (2005) wystąpił w roli bezwzględnego członka gangu. Jako homoseksualny Szymon Pawłowski pojawił się w odcinkach 40. i 41. serialu stacji Polsatu Pensjonat pod Różą (2005). We współczesnej filmowej adaptacji Balladyny Słowackiego w reżyserii Dariusza Zawiślaka zagrał postać kochanka Balladyny, wzorowaną na Fon Kostrynie. Cieszyński jest także instruktorem kulturystyki Polskiej Federacji Trójboju Siłowego i Kulturystyki oraz Amerykańskiej Federacji ISSA. W 2006 wziął udział w trzeciej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Wraz z Magdaleną Soszyńską, z którą tańczył, zajęli 8. miejsce, odpadając w 4. odcinku. Od 3 października 2008 występował w trzeciej edycji programu TVP2 Gwiazdy tańczą na lodzie. Wraz z Eleną Sokolovą, z którą tańczył, zajęli 6. miejsce, odpadając w 7. odcinku show. Wygrał II edycję programu Fort Boyard. Jesienią 2013 prowadził program Bankomat. Wyścig z czasem na antenie TV Puls. Był gościem drugiego odcinka programu dokumentalnego kanału TLC Gwiazdy w karetce (2015). Od 2007 jest mężem Alżbety Lenskiej. Ślub kościelny miał miejsce 28 sierpnia 2008 w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Z Alżbetą ma dwoje dzieci: córkę Zofię (ur. w maju 2011) i syna Antoniego (ur. w maju 2013).

Mój autograf od aktora: 
Autograf załatwił mi mój chłopak.

17.03.2017

Artur Barciś

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Artura Barcisia. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze:
Artur Barciś - urodził się 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, reżyser teatralny. Absolwent nieistniejącego już Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz PWSFTviT w Łodzi z roku 1979. Aktor Teatru Na Targówku (1979–1981), Teatru Narodowego (1982–1984), Teatru Ateneum (od 1984). Bardzo często występuje w rolach drugoplanowych, lecz charakterystycznych – wyrazistych i dających się zapamiętać. Nierzadko grywa postacie dziwaków bądź osób w jakiś sposób pokrzywdzonych przez los (niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie). Popularność zyskał dzięki występom w programie Okienko Pankracego przeznaczonym dla młodych widzów. Pod koniec lat 90. zyskał też sympatię telewidzów dzięki jednej z głównych ról w serialu telewizyjnym Miodowe lata, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka. Sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i w dramatycznych. W 2010 brał udział w XI edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Paulina Biernat. Aktor zrezygnował z programu, z powodu kontuzji nogi. Para zajęła 7 miejsce na 12 możliwych. Został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010 oraz przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku. Jego żoną jest Beata Dorota Barciś (ur. 1962), montażystka filmowa. Mają syna Franciszka (w 1995 wystąpił w filmie Nic śmiesznego, gdzie zagrał Adasia Miauczyńskiego w dzieciństwie, zagrał również m.in. w dwóch odcinkach (32, 75) serialu Miodowe lata).

Mój autograf od aktora:
Autograf dostałam pod budynkiem stacji TVN. 

17.03.2017

Justyna Wasilewska

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Justyny Wasilewskiej. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce: 
Justyna Wasilewska - urodziła się 28 listopada 1985 roku we Wrocławiu. Polska aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (2009). W latach 2011-2013 aktorka Teatru im. Jaracza w Łodzi. Od 2013 aktorka Starego Teatru w Krakowie. Laureatka nagród za role na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

17.03.2017

Iwona Bielska

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Iwony Bielskie. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce:
Iwona Bielska, właściwie Iwona Bielska-Grabowska - urodziła się 7 września 1952 w Łodzi. Polska aktorka filmowa i teatralna. Po ukończeniu XXVIII LO w Łodzi rozpoczęła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego, które po dwóch latach przerwała. Zdawała do łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, ale nie dostała się. Jako przyczynę podano tembr głosu. Studiowała w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończyła w 1977 roku. Debiutowała w tym samym roku na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego, grając Hankę w Moralności Pani Dulskiej, związana była z tą sceną przez siedem lat. Przez kolejne sezony często zmieniała miejsca pracy, grała w teatrze STU w Krakowie, Rozmaitości w Warszawie oraz w Nowym w Łodzi. W Teatrze Nowym zagrała jedną ze swoich największych ról, wcieliła się w postać królowej Elżbiety w Królowej i Szekspirze, sztuka ta była grana również w Teatrze STU i Iwona Bielska chętnie do niej wracała. Otrzymała za tę rolę łódzką „Złotą Maskę” (Kraków 1997, Łódź 2000), nagrodę na XL Kaliskich Spotkaniach Teatralnych i „nagrodę Ludwika” w Krakowie. W 1996 powróciła do Teatru im. Juliusza Słowackiego, aby po sześciu latach przejść do Starego Teatru. Gościnnie występuje w warszawskim Teatrze IMKA. W 2010 roku zagrała żonę Makbeta w spektaklu telewizyjnym Makbet. Jej filmowym debiutem miała być rola Marty w Na srebrnym globie Andrzeja Żuławskiego, do którego zdjęcia rozpoczęto w 1976 roku, lecz produkcja została przerwana i ostatecznie weszła na ekrany w 1989. Z tego powodu pierwszym filmem z jej udziałem, który wszedł na ekrany były Znaki zodiaku w reżyserii Gerarda Zalewskiego. Szczyt jej kariery filmowej obejmował pierwszą połowę lat 80. XX wieku, biorąc pod uwagę jej urodę, aparycję i talent aktorski obsadzano ją w głównych rolach takich obrazów jak Próba ognia i wody, Ćma, Grzechy dzieciństwa, Okno, Wilczyca i in. Później skupiła się na grze scenicznej, powracając na ekrany w Pułkowniku Kwiatkowskim Kazimierza Kutza. Cztery lata później pojawiła się w epizodycznej roli w filmie Jak narkotyk, a w 2000 w Wyroku na Franciszka Kłosa. W tym samym roku po raz pierwszy zagrała w serialu telewizyjnym Adam i Ewa. W 2004 wystąpiła w Weselu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, za którą otrzymała Polską Nagrodę Filmową, czyli Orła. Talent aktorski pozwala Bielskiej grać postacie o skrajnie różnych osobowościach, dzięki czemu jest chętnie zapraszana do gościnnego uczestniczenia w telenowelach i serialach m.in. Niania, Hela w opałach i Magda M. Od 2011 grała w serialu Przepis na życie, wystąpiła też w serialu Aida, a w 2014 w serialu Baron24. Urodziła się na łódzkich Bałutach w rodzinie fotografików. Jej mężem jest aktor Mikołaj Grabowski, mają syna Michała. Mieszka z rodziną w Rudnie, w województwie małopolskim, koło ruin zamku Tenczyn. W młodości uprawiała wyczynowo siatkówkę, reprezentując barwy ŁKS Łódź grała w I i II lidze, a w szczytowym momencie w reprezentacji Polski.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

16.03.2017

Andrzej Grabowski

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Andrzeja Grabowskiego. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze:
Andrzej Grabowski - urodził się 15 marca 1952 w Chrzanowie. Polski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista. Jego rodzinnym miastem jest małopolska Alwernia, w której mieszkał wraz z braćmi – Mikołajem, aktorem i reżyserem i Wiktorem, inżynierem górnikiem. W wieku sześciu lat rozpoczął naukę w szkole podstawowej, w wieku siedemnastu lat zdał maturę. Powtarzał trzeci rok studiów, w 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, niedługo później zaś rozpoczął pracę aktorską na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym związany był przez wiele następnych lat. Pierwszy sukces osiągnął dzięki roli w spektaklu „Przepraszam, czy tu biją” (Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, reż. Ryszard Smożewski, 1976), za którą otrzymał Nagrodę Młodych Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu (SPATiF-u). Za swe role teatralne otrzymał wiele innych nagród i wyróżnień. Niejednokrotnie występował wspólnie ze swoim bratem Mikołajem Grabowskim (również aktorem i reżyserem). Zasłynął również jako konferansjer i kabareciarz o szczególnym talencie komediowym. Na dużym ekranie zadebiutował już w czasie studiów w filmie Odejścia, powroty, przez wiele lat jednak obsadzano go jedynie w rolach epizodycznych bądź drugoplanowych. W 1989 zagrał swoją pierwszą większą rolę w filmie Feliksa Falka Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce, gdzie wcielił się w postać Stefana Sapiei. Kolejną ważną rolą była kreacja Andrzeja Jurewicza, ojca głównej bohaterki serialu Telewizji Polskiej pt. Boża podszewka (1997) w reżyserii Izabelli Cywińskiej. Szczególną popularność Andrzej Grabowski zawdzięcza roli Ferdynanda Kiepskiego w telewizyjnym serialu komediowym Świat według Kiepskich emitowanym na antenie kanału Polsat od 1999 roku. Sitcom przez kilka lat bił rekordy popularności i zdobywał nagrody dla najlepszego serialu komediowego, dlatego aktor zaczął być powszechnie utożsamiany z postacią, której rolę odgrywał. W życiu prywatnym nie lubi żartować na pokaz. W ostatnich latach Andrzej Grabowski wystąpił w 30 spektaklach Teatru Telewizji, między innymi w Co nie jest snem reżyserii Krzysztofa Zaleskiego. Użyczył również swojego głosu w kilku filmach animowanych. m.in. w produkcjach Walta Disneya: Mój brat niedźwiedź, Kurczak Mały, Toy Story 3 i Merida waleczna. W serialu TVP Pitbull wcielił się w rolę policjanta o pseudonimie „Gebels”. Pod koniec marca 2005 aktor uległ niegroźnemu wypadkowi samochodowemu na autostradzie w pobliżu Mysłowic. Został wówczas ranny w głowę i doznał ogólnych potłuczeń ciała. W 2007 aktor zagrał jednego z szefów gangu pruszkowskiego w serialu pt. Odwróceni, emitowanym w telewizji TVN. Ponadto, zajął 3. miejsce w II edycji programu Fort Boyard. Został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010 oraz przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku. W lutym 2013 otrzymał nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Aktor telewizyjny. Tego samego roku, podczas trwania Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wziął udział w kabaretonie. Od 2014 roku jest jurorem Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Przed wyborami samorządowymi 2014 poparł Platformę Obywatelską występując na jej konwencji wyborczej 8 listopada 2014.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

16.03.2017

Krystyna Demeska - Olbrychska

Cześć ! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Krystyny Demeski - Olbrychskiej. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce:
Krystyna Olbrychska z domu Demeska - urodziła się 8 lipca 1954 roku w Zielonej Górze. Polska aktorka i menadzerka Daniela Olbrychskiego.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

16.03.2017

Daniel Olbrychski

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Daniela Olbrychskiego. Oprócz niego mam również zdjęcie z aktorem.

Krótko o aktorze:
Daniel Marcel Olbrychski (ur. 27 lutego 1945 w Łowiczu) – polski aktor teatralny i filmowy. Jest synem Franciszka Olbrychskiego (1905-1981) i Klementyny Sołonowicz-Olbrychskiej (1909-1995). W 1963 ukończył Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. W 1971 złożył aktorski egzamin eksternistyczny w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 2010 uzyskał dyplom magistra w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Dla kina odkrył go w 1963 Janusz Nasfeter, angażując do roli Korala w filmie "Ranny w lesie" według powieści Witolda Zalewskiego. Olbrychski miał wówczas 18 lat, był związany z Teatrem Młodzieżowym TVP pod opieką Andrzeja Konica i rozpoczynał studia w PWST w Warszawie. W 1965 zagrał swoją pierwszą dużą rolę u Andrzeja Wajdy – Rafała Olbromskiego z Popiołów. Odtąd regularnie grywał w polskich filmach, pod kierunkiem takich reżyserów jak Andrzej Wajda (Wszystko na sprzedaż, Polowanie na muchy, Krajobraz po bitwie, Brzezina, Piłat i inni, Wesele, Ziemia obiecana, Panny z Wilka, Miłość w Niemczech, Pan Tadeusz), Kazimierz Kutz, Janusz Morgenstern, Julian Dziedzina, Krzysztof Zanussi, Jerzy Antczak, Jerzy Hoffman, Janusz Kijowski, Krzysztof Kieślowski in. Od 1970 zaczął też występować w produkcjach zagranicznych. Wśród wielu reżyserów, w których filmach pojawił się Daniel Olbrychski trzeba wymienić np. Volkera Schlöndorffa, Claude'a Leloucha czy Nikitę Michałkowa. W 2010 zagrał rolę drugoplanową w filmie pt. Salt u boku Angeliny Jolie. Jesienią 2012 dołączył do aktorów grających w polskiej telenoweli Klan. Aktor ma starszego brata Krzysztofa, który był fizykiem[3]. Od młodości uprawia boks. Trzykrotnie żonaty: z aktorką Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską, z którą ma syna Rafała Olbrychskiego, następnie z dziennikarką Zuzanną Łapicką (córką aktora Andrzeja Łapickiego), z którą ma córkę Weronikę (ur. 1982, zamieszkała w USA), a od 23 października 2003 z teatrolożką Krystyną Demską-Olbrychską, która jest również jego menadżerką. W połowie lat 70. spotykał się z piosenkarką Marylą Rodowicz, co było jednym z najsłynniejszych romansów Polski lat 70[6]. Ze związku z niemiecką aktorką Barbarą Sukową aktor ma syna Victora Longo-Olbrychskiego (ur. 1991), który mieszka w Nowym Jorku[8]. Został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.

Mój autograf od aktora:
Moje zdjęcie z aktorem:
Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

14.03.2017

Edyta Dencówna

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Edyty Dencówny. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce:
Ewa Decówna - urodziła się 23 czerwca 1943 w Rypinie. Polska aktorka teatralna i filmowa. W 1966 ukończyła PWST w Krakowie, 23 października tegoż roku zadebiutowała w teatrze. W sezonie 1966/1967 grała w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, od sezonu 1967/1968 przez dziesięć lat była związana ze sceną Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Od 1977 mieszka w Warszawie, od sezonu 1977/1978 miała angaż w Teatrze Dramatycznym, skąd w 1989 przeszła do Teatru Ochoty. W sezonie 2000/2001 występowała na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Przygoda Ewy Decówny z filmem rozpoczęła w 1979 się od gry w jednym z odcinków cyklu filmowego Sytuacje rodzinne. Spośród granych ról największą popularność przyniosła jej mistrzowsko zagrana u boku Marty Lipińskiej postać Teresy Plińskiej w filmie Nad Niemnem. Na ekranach telewizyjnych na stałe zagościła w 1988 biorąc udział w pierwszej telenoweli W labiryncie. W późniejszych latach grała również w popularnych serialach Klan oraz Samo Życie.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

14.03.2017

Beata Rybotycka

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Beaty Rybotyckiej. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce:
Beata Maria Anna Rybotycka - urodziła się 21 lipca 1964 w Gliwicach. Polska aktorka i piosenkarka. Żona Krzysztofa Jasińskiego. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (dyplom w 1987). Zadebiutowała w teatrze w 1988. Występowała w: Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie (1987-1997), Teatrze STU (1990, 1992, 1995, 1998), Piwnicy pod Baranami (od 1989), Teatrze Ludowym w Nowej Hucie (1990), Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (1994).

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

14.03.2017

Krzysztof Jasiński

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Krzysztofa Jasińskiego. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze:
Krzysztof Roman Jasiński urodził się 21 lipca 1943 w Borzechowie. Polski aktor, reżyser teatralny i telewizyjny, założyciel i dyrektor krakowskiego Teatru STU. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1968). Dwa lata wcześniej założył Teatr STU, który zaczął się pojawiać na największych festiwalach w Polsce i poza jej granicami. Był współtwórcą spektakli określanych jako manifesty pokolenia: Spadanie, Sennik polski, Exodus. W 1975 teatr ten przekształcił się w scenę zawodową. Znany z realizacji widowisk plenerowych. Reżyserował m.in. Harfę Papuszy na krakowskich Błoniach, Halkę w krakowskich Skałkach Twardowskiego i Giocondę nad brzegiem Odry we Wrocławiu. Był reżyserem oper Giuseppe Verdiego (Makbeta i Rigoletta w Teatrze Wielkim w Poznaniu), a także musicalu Chicago w Teatrze Komedia w Warszawie. Reżyseruje widowiska telewizyjne – jest twórcą m.in. benefisów w Teatrze STU. Zagrał też w kilku filmach i serialach. W 2013 wyreżyserował Zemstę Aleksandra Fredry w Teatrze Polskim w Warszawie. Przez siedem lat był partnerem Maryli Rodowicz, z którą ma dwoje dzieci – Jana (ur. 1979) i Katarzynę (ur. 1982). Mąż Beaty Rybotyckiej, z którą ma córkę Zofię (ur. 1991).

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

13.03.2017

Jerzy Bralczyk

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Jerzego Bralczyka. Niestety nie mam zdjęcia z językoznawcą.

Krótko o językoznawcy:
Jerzy Bralczyk urodził się 23 maja 1947 w Ciechanowie. Polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Syn Tadeusza (1918-1996) i Jadwigi Bralczyk z domu Gołaszewskiej (1918-1998). Jerzy Bralczyk doktoryzował się w 1973, habilitował w 1986, a tytuł profesorski uzyskał w 2000. Od 1999 wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1996 jest członkiem Rady Języka Polskiego, a od 2003 zasiada w jej prezydium (od 2007 jako wiceprzewodniczący). Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile. W TVP Polonia prowadził cotygodniowy program Mówi się (od 2001 do 2007) oraz w TVN Lingua we wtorki i czwartki[od kiedy?] audycję Na słówko. W Polskim Radiu prowadzi codzienną audycję Słowo o słowie. Pisze również felietony dla miesięcznika „Wiedza i Życie”. Hobby: zbieranie wydań Pana Tadeusza oraz podręczników dobrego zachowania i mówienia. Profesor Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998).

Mój autograf od językoznawcy:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

13.03.2017

Alicja Majewska

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Alicji Majewskiej. Niestety nie mam zdjęcia z piosenkarką.

Krótko o piosenkarce:
Alicja Majewska - urodziła się 30 maja 1948 roku w Olbierzowicach. Polska piosenkarka. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie oraz Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutowała w 1968 na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 1971–1974 była solistką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. W 1975 zdobyła nagrodę główną na Festiwalu w Opolu śpiewając utwór Jerzego Derfla i Ireneusza Iredyńskiego „Bywają takie dni”. W 1980 zdobyła Grand Prix na festiwalu w Rostocku, a w 1985 uhonorowana została na festiwalu w Hawanie. Współpracuje z takimi artystami jak: Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Łucja Prus. Uhonorowana została Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2005).

Mój autograf od piosenkarki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

13.03.2017

Maria Sadowska

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marii Sadowskiej. Niestety nie mam zdjęcia z piosenkarką.

Krótko o piosenkarce: 
Maria Sadowska - urodziła się 27 czerwca 1976 roku w Warszawie. Polska piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną, a także scenarzystka i reżyser filmowy. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[1]. Ma na koncie dziewięć solowych płyt, m.in. Tribute to Komeda (złota płyta) i w pełni autorską Spis treści. Jej etiuda fabularna pt. Skrzydła pokazywana była na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Moskwie, Tajpej, Bolonii, Barcelonie, Stambule i Paryżu. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz warszawską Akademię Filmu i Telewizji i łódzką PWSFTviT na kierunku reżyserii.

Mój autograf od wokalistki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

13.03.2017

Marek Koterski

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marka Koterskiego. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

Krótko o aktorze
Marek Koterski - urodził się 3 czerwca 1942 w Krakowie. Polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, aktor i dramatopisarz. Ojciec Michała. Studiował filologię polską i historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończywszy polonistykę, przez pewien czas przygotowywał się do doktoratu, jako asystent na tejże uczelni. Przez rok studiował również malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni Eugeniusza Eibischa. W 1972 ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi i w 1977 obronił dyplom. Koterski jest również twórcą filmów dokumentalnych, w tym kilku poświęconych teatrowi i ludziom teatru – Naprzód (1976), Piąty międzynarodowy festiwal festiwali teatrów studenckich (1976), Teatr – reżyser i tworzywo (1978), Teatr – reżyser i aktor (1978 – poświęcony próbom do Snu srebrnego Salomei prowadzonym przez Adama Hanuszkiewicza), Na to wszystko trzeba popatrzeć z tej drugiej, pogodniejszej strony (1979, portet aktora Romana Kłosowskiego). Reżyserował tylko własne scenariusze. Debiutował jako reżyser w 1984 filmem Dom wariatów z Tadeuszem Łomnickim i Markiem Kondratem, zdobywając na festiwalu w Koszalinie nagrodę. Losy głównego bohatera, Miauczyńskiego, kontynuowane były w jego filmach: Życie wewnętrzne (1986), Nic śmiesznego (1995), Ajlawju (1999), Dzień świra (2002) oraz Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006). Najnowszym filmem jest produkcja Baby są jakieś inne (premiera 14 października 2011). W 1989 wyreżyserował także komediodramat obyczajowy Porno. W swoich filmach często obsadzał syna, Michała Koterskiego. Wystąpił także jako „Ktoś” w reżyserowanym przez siebie filmie Dom wariatów oraz w roli doktora Janika w filmie fabularnym Seszele (1990) w reżyserii Bogusława Lindy. Prowadził eksperymentalny Teatr Otwartej Sceny. Opublikował wiele utworów literackich oraz prac krytycznych z zakresu literatury, teatru i filmu. Był także autorem i reżyserem sztuk teatralnych: Nienawidzę we Wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego (1992), Zęby 2 w Teatrze Polskim w Poznaniu (1992), Zęby w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (1996), Dom wariatów w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie (1998). Jako pisarz zadebiutował opowiadaniem Zaczerpnąć dłonią, inspirowanym śmiercią Zbyszka Cybulskiego. Za zestaw czterech dramatów pt. Dzień świra został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2003.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

13.03.2017

Małgorzata Bogdańska

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Małgorzaty Bogdańskiej. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

Krótko o aktorce:
Małgorzata Bogdańska - urodziła się 25 lutego 1962 w Otwocku. Polska aktorka. W 1986 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Od 1986 jest aktorką Teatru Ochoty w Warszawie.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.