Ariana dla WS | Blogger | X X

30.12.2020

Przegląd autografów z 2020 roku


Cześć !

Nigdy nie robiłam podsumowań na tym blogu, ale postanowiłam, że w tym roku je zrobię i uwzględnię w nim tylko i wyłącznie autografy, które zdobyłam osobiście, ponieważ są one dla mnie bardziej cenne, bo nie dość, że jest satysfakcja z tego, że zdobyłam je sama to jeszcze do tego miałam możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z gwiazdą i porozmawiania z nią chwile. Oprócz autografów pokażę Wam również moje tegoroczne zdjęcia z gwiazdami. Tak, więc nie rozpisuję się już więcej tylko przechodzę do podsumowania.


26.12.2020

Maciej Zawojski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Macieja Zaworskiego. Niestety nie mam zdjęcia z wioślarzem.

23.12.2020

🎄 Wesołych Świąt 🎄


Cześć !
Święta Bożego narodzenia zbliżają się wielkimi krokami tak, więc postanowiłam, że w dzisiejszym poście nie pojawi się autograf tylko złożę Wam w nim świąteczne życzenia.

Chciałam wam życzyć zdrowych, ciepłych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wymarzonych prezentów pod choinką
a w nadchodzącym Nowym Roku spełnienia
marzeń i wyznaczonych przez siebie celów.
Życzy:
Justyna.

Pozdrawiam świątecznie :) 

22.12.2020

Robert Moskwa


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Roberta Moskwy. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

O aktorze:
Robert Moskwa - ur. 13 listopada 1965 roku we Wrocławiu. Polski aktor filmowy i teatralny. W 1991 ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Wcześniej przez trzy lata studiował filologię polską na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest współzałożycielem i dyrektorem wrocławskiego Teatru K2. Występował we Francji, grając w teatrze Terre de Scene Int. Jest zawodnikiem piłkarskiej Reprezentacji Artystów Polskich (RAP). Od siedemnastego roku życia trenuje karate, ma czarny pas Federacji Karate Shotokan oraz Fudokan. Uczestniczył w pierwszej i szóstej edycji programu rozrywkowego Jak oni śpiewają emitowanego na antenie telewizji Polsat. W pierwszej edycji zajął trzecie miejsce, a w szóstej – 11. miejsce. Brał również udział w drugiej edycji programu TVP1 Gwiazdy tańczą na lodzie. Jego partnerką była Sherri Kennedy, z którą zajął czwarte miejsce. Ma siostrę, Monikę. Dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną ma córkę Paulinę. Jego drugą żoną była Patrycja Cieślak, z którą ma córkę Nadię (ur. 30 stycznia 2017). W 2018 para ogłosiła rozstanie

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

20.12.2020

Damian Ukeje


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Damiana Ukeje. Niestety nie mam zdjęcia z piosenkarzem.

O piosenkarzu:
Damian Ukeje - urodził się 26 sierpnia 1986 roku w Szczecinie. Polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Jego matka jest Polką, a ojciec – Nigeryjczykiem. Karierę rozpoczynał w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band[6]. W 2009 wziął udział w Szansie na sukces. Ten program obejrzeli muzycy szczecińskiego zespołu Fat Belly Family i został ich wokalistą[3]. W 2011 jedna z ich piosenek pt. „Rzeczka” znalazła się na płycie Minimax pl 6 Piotra Kaczkowskiego z Programu III Polskiego Radia[6]. Jesienią 2011 wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland i zakwalifikował się do kolejnego etapu, dołączając do drużyny Nergala. Dotarł do finału, w którym wygrał. W trakcie finału premierowo wykonał autorski utwór „Nie mamy nic”, a dzięki wygranej podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. W listopadzie 2012 wydał swój pierwszy singel, „Bezkrólewie”. 5 lutego 2013 premierę miał jego debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Ukeje, z którym dotarł na 44. miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 22 czerwca 2013 TVP wyemitowała film Ukeje, którego był bohaterem.W lutym 2014 został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku. 30 września 2016 wydał swój drugi album studyjny, zatytułowany ỤZỌ. Na tej płycie znajduje się m.in. utwór „Od połowy”, w którym gościnnie śpiewa Sarsa. W 2018 wydał kolejny singiel, „Ja Ikar”. Ostatnio angażuje się w projekcie „Moje Boskie Buenos”, w którym śpiewa piosenki Kory i zespołu Maanam.

Mój autograf od piosenkarza:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

19.12.2020

Marta Chodorowska


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marty Chodorowskiej . Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

O aktorce: 
Marta Chodorowska - urodziła się 1 listopada 1981 w Sztumie. Polska aktorka. Absolwentka iławskiego LO im. S. Żeromskiego, policealnego Lart Studio w Krakowie. W 2005 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Debiutowała w kinie w filmie Powiedz to, Gabi rolą Gabi. Gościnnie związana z Teatrem Narodowym, w którym debiutowała w spektaklu Agnieszki Glińskiej 2 maja. W latach 2006-2016 grała Klaudię Kozioł w serialu Ranczo. Chodorowska zagrała rolę Anny w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika w Teatrze Kamienica, rozżalonej i zbuntowanej dziewczyny, która po śmierci matki próbuje ustalić kto jest jej ojcem. Chodorowska wcieliła się również w rolę Agaty Czuby w radiowym słuchowisku W Jezioranach. 18 lipca 2014 roku urodziła syna – Władysława.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

18.12.2020

Katarzyna Kołeczek


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Katarzyny Kołeczek. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

O aktorce: 
Katarzyna Kołeczek - urodziła się 30 listopada 1984 roku w Warszawie. Polska aktorka teatralna i filmowa. W 2008 ukończyła studia na PWST w Warszawie. Jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. W 2008 roku otrzymała wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę w przedstawieniu "Nosorożce czyli studium przedmiotu" oraz za rolę Protrudy Ballafresco w przedstawieniu "Oni" na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Aktorka w latach 2008-12 występowała w Teatrze Polskim w Warszawie. Współpracowała także z teatrami warszawskimi (Polonia, Klub Komediowy) oraz z Teatrem Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

17.12.2020

Piotr Rogucki


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Piotra Roguckiego. Niestety nie mam zdjęcia z wokalistą.

O wokaliście:
Piotr Rogucki - urodził się 5 maja 1978 maja w Łodzi. Polski wokalista, autor tekstów i piosenek, a także aktor. Członek zespołu rockowego Coma. Prowadzi również solową działalność artystyczną. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Karierę sceniczną rozpoczął, śpiewając piosenki swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach. Wygrał „Oranżerię” (2000), „Wrzosowisko” (2000), „Piostury” (2002) oraz „Spotkania Zamkowe w Olsztynie” (2003). W 2003, podczas studiów na PWST, zadebiutował na scenie w roli Micky'ego w przedstawieniu Grzegorza Jarzyny Zaryzykuj wszystko w TR Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości), gdzie grał potem w spektaklach Jarzyny: 2007: Macbeth (2005) z Cezarym Kosińskim w roli tytułowej jako oficer i Giovanni (2006) w roli Ziomala, a także wziął udział w nadawanym „na żywo” ze sceny i widowni programie specjalnym „Listy osobistej” radiowej Trójki (2012) i nagraniach wideo do sztuki Doroty Masłowskiej Inni ludzie (2020). W 2001 zdobył II nagrodę na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004 wraz z zespołem Coma otrzymał Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej i wyróżnienie na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki „Underground” Toma Waitsa i „100 tysięcy jednakowych miast” własnego autorstwa. Jest też laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego dla wszechstronnego młodego twórcy 2004. Wraz z zespołem Coma otrzymał w 2007 nagrodę „Złotego Bączka” na XIII Przystanku Woodstock. Uczestniczył w nagraniach wszystkich albumów zespołu. W 2013 pojawił się gościnnie na albumie Nie myśl o mnie źle rapera Mam Na Imię Aleksander w utworze „Zaufanie”. Rok później wystąpił gościnnie na polskiej edycji płyty Hydra zespołu Within Temptation w utworze „Whole World is Watching”, a także na drugim albumie polskiej piosenkarki Marceliny – Wschody / Zachody w utworze „Karmelove”. W latach 2014–2015 był jurorem programu talent show telewizji Polsat – Must Be the Music. Tylko muzyka, w którym zastąpił piosenkarza Wojciecha Łozowskiego. Zasiadał w jury przez 4 edycje (7–10), po czym zrezygnował ze sprawowanej funkcji. W 2016, w 11. edycji zastępował go Tymon Tymański. Na gali Antyradia „Płyta Rocku 2014” otrzymał nagrodę w kategorii „Polski Wokalista Rocku”. W 2019 Rogucki wraz z zespołem Coma zawiesił działalność w polskiej muzyce i wraz z producentem i muzykiem Jakubem Karasiem założył duet pod nazwą Karaś/Rogucki. W lutym 2020 ukazała się na polskim rynku płyta duetu pt.: Ostatni Bastion Romantyzmu. Trasa koncertowa promująca album obejmowała kilka polskich miast.

Mój autograf od wokalisty: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

15.12.2020

Michał Figurski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Michała Figurskiego. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarzem. 

O dziennikarzu:
Michał Figurski - urodził się 16 maja 1973  roku w Moskwie. Polski dziennikarz i prezenter, producent, konferansjer, aktor, przedsiębiorca, kucharz, restaurator.Ojciec Michała, Zbigniew Figurski, był dyplomatą, przez co jego rodzina często zmieniała miejsce zamieszkania. Początkowo był delegowany do Moskwy, gdzie urodził się Michał, a następnie do Libanu, gdzie młody Figurski skończył amerykańską szkołę średnią. Po przeprowadzce do Warszawy w 1993 roku chłopak uzyskał polską maturę. Zaraz po ukończeniu liceum Michał rozpoczął pracę w radiu. Od 1993 roku prowadził audycję w Rozgłośni Harcerskiej, dwa lata później rozpoczął współpracę z Radiem Zet i Radiem Kolor. Swoją przygodę z telewizją rozpoczął od występów w muzycznych programach na antenie TVP, prowadził Przeboje Jedynki oraz program Kolejka – lista przebojów. Jednak jego prawdziwą pasją okazało się radio. Od 1999 roku przez prowadził audycje na antenie radia RMF FM, między innymi, listę przebojów POPLista. W 2003 roku został dyrektorem programowym stacji Radio 94. W latach 2003–2007 wraz z Kubą Wojewódzkim prowadził w Antyradiu poranną audycję zatytułowaną Antylista, a w kolejnych latach – Poranny WF i Śniadanie mistrzów na antenie radia Eska Rock. W latach 2014–2015 współprowadził audycję Przepraszamy za usterki w Muzo.fm. Od 2018 roku współprowadzi poranny program Antyradia Najgorsze państwo świata, a od 2019 roku – audycję Nie ZŁY pacjent w Radiu Zet. Zachowanie i wypowiedzi dziennikarza kilkakrotnie przysparzały mu problemów i wywoływały kontrowersje. Został oskarżony o ksenofobię, gdy w 2012 roku wraz z Wojewódzkim na antenie Radia Eska wygłaszali nieprzyzwoite wypowiedzi pod adresem Ukrainek, za co władze stacji zwolniły obu dziennikarzy. Obaj zostali też oskarżeni o rasizm, gdy podczas audycji Poranny WF znieważyli czarnoskórego mężczyznę „obraźliwymi, rasistowskimi sformułowaniami”. W 2015 roku dziennikarz doznał wylewu. Przeszedł operację i przez dwa tygodnie utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej.Konieczny był także przeszczep trzustki i nerki. Długi czas po wylewie Michał poruszał się na wózku inwalidzkim, jednak po długotrwałej rehabilitacji powoli wraca do sprawności, obecnie do poruszania wystarcza mu laska. Wylew był wynikiem źle leczonej cukrzycy typu I. Jak przyznał sam zainteresowany, podczas leczenia nie stosował się do zaleceń lekarzy i lekceważył swój stan. Nie przyznawał się także do choroby, bojąc się wykluczenia przez otoczenie. Obecnie Figurski na własnym przykładzie motywuje diabetyków do akceptacji swojej choroby. Aby przestrzec innych przed bagatelizowaniem problemu i zwiększać świadomość na temat cukrzycy celebryta założył Fundację Najsłodsi. W 2002 roku Figurski ożenił się z Odetą Moro. Para rozwiodła się w 2014 roku. Wspólnie mają córkę, Sonię.

Mój autograf od dziennikarza: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

13.12.2020

Peja


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Peji. Niestety nie mam zdjęcia z raperem

O raperze: 
Peja a właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski - urodził się 17 września 1976 roku w Poznaniu. Ukończył szkołę podstawową w Poznaniu. Wychowywał go ojciec, matka zmarła gdy ten miał 12 lat. W wieku 11 lat zaczął interesować się tym rodzajem muzyki, jego dużym autorytetem był zespół Beastie Boys. Peja miał bardzo dużo zainteresowań, bardzo lubił grać w piłke nożną, chodził na karate, zainspirowany był Igrzyskami Olimpijskimi, zaczął uczyć się judo i dzięki temu w 1991 i 1992 roku został mistrzem Polski Młodzików. W 1993 roku wraz z Marcinem Maćkowiakiem założył zespół Slums Attack. W 1996 roku ukazał się pierwszy album zespołu pt.''Slums Attack''. 1997 roku ukazał się kolejny album. Maciek Maćkowiak zrezygnował z występów z Peją. Do zespołu dołączyl Dariusz Działak. W 1999 roku został wydany trzeci album zespołu, pt.''Całkiem nowe oblicze'', a już rok później czwarty album pt. ''I nie zmienia się nic'' w tym samym roku raper wraz z Łukaszem Wiśniewskim założył zespół Ski Skład. W 2001 roku ukazał się piąty album Slums Attack pt. ''Na legalu''. W 2003 roku nakładem T1-Teraz ukazał się album Ski Skład pt. ''Wspólne zadanie''. Rok później z niewyjaśnionych przyczyn zespół Ski Skład został rozwiązany. Również w 2003 roku Peja rozpoczął pracę nad kolejnym wydawnictwem zespołu Slums Attack. 7 lutego 2005 nakładem wytwórni muzycznej Fonografika został wydany dwupłytowy album zatytułowany ,,Najlepszą obroną jest atak''. 20 października 2006 roku ukazał się siódmy album Slums Attack pt.'' Szacunek ludzi ulicy''. 5 grudnia ukazał się pierwszy solowy album rapera zatytułowany ''Styl życia G'N.O.J.A.'' . 17 września 2009 ukazał się drugi album solowy Andrzejewskiego pt. ,,Na serio''. W swoich tekstach Andrzejewski opisuje m.in. wolny styl życia, moralność, miłość. Peja współpracował z wieloma wykonawcami byli między nimi: Bolec, Pih, Wiśnix, Medi Top Glon, Włodi, Hemp Gru, WWO, Tewu, Pięć Dwa Dębiec, Trzeci Wymiar, Zipera, Sweet Noise, WSRH, Paluch oraz Nagły Atak Spawacza. Poza działalnością artystyczną prowadzi wytwórnię płytową RPS Enterteyment. Jest także współwłaścicielem marki odzieżowej Terrorym. W 2011 roku raper został sklasyfikowany na 1 miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów. Niestety Peja ma ciężki charakter, jak to się mówi ''nie da sobie w kasze dmuchać'' ma na swoim koncie pare procesow sądowych.

Mój autograf od rapera: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

12.12.2020

Marek Torzewski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marka Torzewskiego. Niestety nie mam zdjęcia ze śpiewakiem.

O śpiewaku:
Marek Torzewski - urodził się  6 kwietnia 1960 roku w Rogoźnie. Polski śpiewak operowy – tenor, od 1986 mieszkający na stałe w Belgii. Jest absolwentem wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu (1983). W latach 1983–1986 był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. W 1985 zadebiutował w Teatro alla Scala w Mediolanie pod dyrekcją Claudio Abbado. W 1986 wyemigrował do Belgii i został solistą Teatru Królewskiego de la Monnaie w Brukseli (do 1991). W latach 1992–2003 występował jako solista na scenach operowych m.in. Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii. W 1984 roku został laureatem międzynarodowego konkursu wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy. W grudniu 1991 wziął udział w koncercie Requiem W.A. Mozarta w La Scali z okazji światowych obchodów 200-lecia śmierci Mozarta. 6 października 2001 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jako pierwszy artysta w Polsce[potrzebny przypis], wykonał hymn narodowy przed meczem reprezentacji Polski w piłce nożnej z Ukrainą. Wykonywana przez niego od 2002 roku piosenka „Do przodu Polsko!” traktowana była przez Polski Związek Piłki Nożnej jako oficjalny hymn polskiej reprezentacji. W 2004 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej. W 2009 otrzymał Perłę Honorową Polskiej Gospodarki (w kategorii „Kultura”), przyznawaną przez redakcję „Polish Market”. Od 29 czerwca 2011 był członkiem Honorowego Komitetu Rozwoju Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. 20 grudnia 2019 Marek Torzewski został skazany przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na karę grzywny w wysokości 7500 złotych i zwrot kwoty 4550 złotych omyłkowo przelanej przez Bialskie Centrum Kultury (BCK) na konto bankowe Marka Torzewskiego (miała to być gaża dla innego tenora). Artysta odmówił zwrotu omyłkowo przelanych mu pieniędzy, w wyniku czego został oskarżony o ich przywłaszczenie. 7 lipca 2020 Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił apelację Torzewskiego, zobowiązując go dodatkowo do zapłaty 840 złotych na rzecz BCK oraz 800 złotych kosztów postępowania odwoławczego. W uzasadnieniu sąd stwierdził, że: "Działania oskarżonego nacechowane były zamiarem bezpośrednim i kierunkowym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, ale w sposób zasługujący na szczególną naganę, albowiem motywem była próżna chęć szybkiego i łatwego wzbogacenia się kosztem innych osób". Wyrok jest prawomocny. Żoną artysty jest aktorka Barbara Romanowicz-Torzewska. Ich córką jest piosenkarka Agata Torzewska (ur. 29 września 1984 w Łodzi).

Mój autograf od śpiewaka: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

10.12.2020

Maciej Szczęsny


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Macieja Szczęsnego. Niestety nie mam zdjęcia z piłkarzem.

O piłkarzu:
Maciej Wawrzyniec Szczęsny - urodził się 28 czerwca 1965 roku w Warszawie. Polski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Jedyny zawodnik, który zdobył mistrzostwo Polski z czterema różnymi klubami. Po zakończeniu kariery sportowej fotograf, komentator, trener i ekspert piłkarski, współpracujący m.in. z TVP Sport i firmą Milenium Zakłady Bukmacherskie Początkowo zawodnik drugoligowej Gwardii Warszawa (1983–1987), następnie gracz Legii Warszawa. W jej barwach 8 sierpnia 1987 roku zadebiutował w I lidze w przegranym 0:2 meczu ze Śląskiem Wrocław. Razem z Legią dwukrotnie został mistrzem Polski (1994, 1995) i trzykrotnie sięgnął po puchar kraju (1990, 1994, 1995). Ponadto regularnie występował w europejskich pucharach. W sezonie 1995/1996 był podstawowym bramkarzem warszawskiego klubu w rozgrywkach Ligi Mistrzów – wystąpił m.in. w meczach z Blackburn Rovers i Panathinaikosem, w których zachował „czyste konto”. O miano pierwszego bramkarza Legii walczył przez wiele lat ze Zbigniewem Robakiewiczem. W 1996 roku przeszedł do Widzewa Łódź, którego był podstawowym zawodnikiem w sezonie 1996/1997. Występował wówczas w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ponadto z łódzkim klubem zdobył mistrzostwo Polski (1997). W latach 1998–2000 był graczem Polonii Warszawa, z którą został mistrzem kraju (2000) i wywalczył Superpuchar (2000). Następnie grał w Wiśle Kraków, zdobył z nią mistrzostwo Polski (2001) i Puchar Ligi (2001). W reprezentacji Polski zadebiutował 13 marca 1991 roku w zremisowanym 1:1 meczu z Finlandią, w którym na początku drugiej połowy zmienił Kazimierza Sidorczuka. Łącznie w barwach narodowych rozegrał siedem spotkań: sześć towarzyskich i jedno w eliminacjach do mistrzostw Europy 1996. W reprezentacji grał, kiedy jej selekcjonerami byli Andrzej Strejlau (1991), Henryk Apostel (1994–1995), Władysław Stachurski (1996) i Antoni Piechniczek (1996). Szczęsny pracę szkoleniową zaczynał od trenowania bramkarzy w krakowskiej Wiśle. W 2004 krótko był dyrektorem sportowym Polonii Warszawa, a następnie został włączony do sztabu trenera Waldemara Fornalika w Amice Wronki. Pod koniec sezonu 2010/2011 pracował jako trener bramkarzy w drugoligowym Zniczu Pruszków. W czerwcu 2011 roku został trenerem bramkarzy ekstraklasowej Korony Kielce. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został komentatorem i ekspertem Telewizji Polskiej, komentującym i analizującym rozgrywki w piłce nożnej. Jest wyłącznym ekspertem nadawcy publicznego przy Ekstraklasie. Prowadzi też emitowany w TVP Sport i na sport.tvp.pl stały felieton w magazynie "Gol", w którym podsumowuje wybrane wydarzenia minionej kolejki najwyższej klasy rozgrywek w Polsce.

Mój autograf od piłkarza:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

9.12.2020

Konrad Bukowiecki


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Konrada Bukowieckiego. Niesety nie mam zdjęcia z lekkoatletą.


O lekkoatlecie
Konrad Bukowiecki - urodził się 17 marca 1997 roku w Szczytnie. Polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. W 2013 zajął w pchnięciu kulą piąte miejsce podczas mistrzostw świata juniorów młodszych oraz zdobył złoto w pchnięciu kulą i srebro w rzucie dyskiem olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. W lipcu 2014 roku został w Eugene mistrzem świata juniorów, a w sierpniu tego roku zdobył złoto igrzysk olimpijskich młodzieży. W marcu 2015 roku podczas seniorskich halowych mistrzostw Europy w Pradze zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą. W lipcu 2015 roku został mistrzem Europy juniorów podczas zawodów rozgrywanych w szwedzkiej Eskilstunie, bijąc rekord mistrzostw oraz rekord Polski do lat 20, wynikiem 22,62 m. W lipcu 2016 roku w Bydgoszczy został ponownie mistrzem świata juniorów, ustanawiając rekord świata do lat 20 wynikiem 23,34. Stracił tytuł mistrzowski za wykrycie w jego organizmie higenaminy. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zakwalifikował się do finału, w którym nie zaliczył żadnego ważnego pchnięcia. Uczestnik halowych mistrzostw Europy w Belgradzie (2017), w których wywalczył mistrzostwo. 13 lipca tegoż roku, podczas eliminacji do konkursu finałowego młodzieżowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy wynikiem 21,26 m ustanowił rekord czempionatu, natomiast w trakcie rozgrywanego dzień później finału poprawił rezultat z eliminacji o 33 cm. Ósmy zawodnik światowego czempionatu z Londynu oraz srebrny medalista uniwersjady z Tajpej (2017). W 2018 zajął 8. miejsce na halowych mistrzostwach świata w Birmingham oraz zdobył srebrny medal (za Michałem Haratykiem) na mistrzostwach Europy w Berlinie. Odpadł w kwalifikacjach halowych mistrzostw Europy w 2019 w Glasgow. Zwyciężył na uniwersjadzie w 2019 w Neapolu i na halowych mistrzostwach Europy w tym samym roku w Gävle[14]. Medalista mistrzostw Polski młodzików (także w rzucie dyskiem), kadetów oraz juniorów, rekordzista Polski w juniorskich kategoriach wiekowych. Złoty (2017), srebrny (2016, 2018, 2019, 2020) i brązowy (2015) medalista halowych mistrzostw kraju w kategorii seniorów. Złoty (2016, 2019), srebrny (2017, 2018) i brązowy (2015) medalista mistrzostw kraju na stadionie. Trenuje go ojciec – Ireneusz, w przeszłości wieloboista. W 2016 otrzymał Bislett Medal przyznawany za najlepsze występy na Bislett Stadion. Jest żołnierzem Sił Zbrojnych RP.

Mój autograf od lekkoatlety:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

5.12.2020

Maria Szabłowska


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marii Szabłowskiej. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarką.

O dziennikarce: 
Maria Anna Szabłowska-Szabel - urodziła się 26 września 1946 roku w Warszawie. Polska dziennikarka radiowa i telewizyjna. Pierwszy raz na antenie radia pojawiła się w Rozgłośni Harcerskiej, wystąpiła tam jako gość i opowiadała o wybranym przez siebie kierunku studiów. Od 1970 zawodowo związana z Polskim Radiem. Współpracowała ze Studiem Rytm i Popołudniem z młodością, w 1973 otrzymała etat w redakcji Muzyki i aktualności, później związana z redakcją muzyczną Programu I. Prowadziła wiele popularnych audycji muzycznych, takich jak Magazyn Muzyczny Rytm oraz Muzyka Nocą, później zaś Muzyczna Jedynka i Leniwa Niedziela. W Telewizji Polskiej zadebiutowała pod koniec lat 70. Była prezenterką młodzieżowej Siódemki i następnie wakacyjnego Studia Lato emitowanego w pierwszym programie TVP. W późniejszych latach prowadziła program Stare, nowe i najnowsze oraz poranny program Kawa czy herbata? (razem z Jackiem Żakowskim). W duecie z Krzysztofem Szewczykiem prowadziła program Dozwolone od lat czterdziestu, który został potem przemianowany na Wideotekę dorosłego człowieka. Maria Szabłowska jest autorką książek Elvis – amerykański sen i Cały ten big beat. W 2001 ukazała się redagowana przez nią płyta pt. Mężczyźni mojego radia[6]. W 2011, za wybitne zasługi dla Polskiego Radia, została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2015, za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia, otrzymała Krzyż Oficerski tego orderu. W 2005 wyróżniona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Mój autograf od dziennikarki: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

2.12.2020

Robert Górski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Roberta Górskiego. Niestety nie mam zdjęcia komikiem.

O komiku:
Robert Górski - urodził się 14 kwietnia 1971 roku w Warszawie. Polski artysta kabaretowy, komik, satyryk, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu Ucho Prezesa. Pochodzi z rodziny robotniczej osiadłej w Warszawie w latach 60. Jego matka była krawcową, a ojciec kierowcą autobusu. Za namową matki ukończył technikum mechaniki precyzyjnej na Kamionku. Po maturze studiował geologię, ale jej nie ukończył. Później ukończył polonistykę na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów polonistycznych wraz z kolegami-studentami założył Kabaret Moralnego Niepokoju, który początkowo działał jako kabaret studencki przy samorządzie studenckim tego wydziału. Zanim zaczął utrzymywać się z twórczości kabaretowej, pracował jako copywriter i autor kampanii reklamowych w agencji reklamowej Ammirati Puris Lintas Polska. W latach 2003–2006 był twórcą scenariusza telewizyjnego programu rozrywkowego Tygodnik Moralnego Niepokoju, a następnie Miesięcznika Moralnego Niepokoju. Oprócz udziału w Tygodniku Moralnego Niepokoju prowadził z Andrzejem Poniedzielskim program TVP2 Kabaretowe kawałki. Przez krótki czas był też gościem programu TVN24 Szkło kontaktowe. Poza tym pisał scenariusze m.in. Mazurskiej Nocy Kabaretowej i kabaretonów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także współtworzył z Adamem Małczykiem scenariusze do rozrywkowego programu telewizji TVN Maraton Uśmiechu. W latach 2009–2012 razem z Marcinem Wójcikiem na antenie TVP2 prowadził Kabaretowy Klub Dwójki. Współprowadził wieczory kabaretowe transmitowane przez TVP, w tym m.in. Mazurską Noc Kabaretową w 2006 oraz kabaretony podczas festiwali w Opolu i Sopocie. W latach 2013–2014 i w 2016 prowadził niektóre odcinki programu TVP2 Dzięki Bogu już weekend. W latach 2015–2016 razem z Marcinem Wójcikiem prowadził program Latający Klub Dwójki. W 2016 występował w programie Polsatu Kabaret na żywo. W 2003 grał Kolumba, jedną z głównych postaci filmu Baśń o ludziach stąd, zrealizowanego przez Wytwórnię A’Yoy. Występuje w improwizowanym kabaretowym serialu Spadkobiercy. W latach 2017–2019 tworzył internetowy serial polityczny Ucho Prezesa, w którym grał główną rolę[8]. W 2009 był jednym z jurorów 25. Przeglądu Kabaretów PaKA. Opublikował, wraz z Mikołajem Cieślakiem i Przemysławem Borkowskim, tomik wierszy zatytułowany Zeszyt w trzy linie. Pisał także dla niewydawanego obecnie satyrycznego pisma „Chichot”. W listopadzie 2012 ukazała się książka Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju, będąca zapisem rozmów Górskiego z Mariuszem Cieślikiem. Ze związku z graficzką Katarzyną Osipowicz ma syna Antoniego, który pojawił się w Tygodniku Moralnego Niepokoju, mając kilka miesięcy. 7 września 2019 poślubił dziennikarkę Monikę Sobień, z którą ma córkę Malinę (ur. 2019).

O komiku:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

1.12.2020

Zbigniew Buczkowski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Zbigniewa Buczkowskiego. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

O aktorze:
Zbigniew Buczkowski - urodził się 20 marca 1951 roku w Warszawie. Polski aktor filmowy, estradowy, telewizyjny i teatralny, scenarzysta i reżyser. W 1970 ukończył Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Warszawie. Zdawał do szkoły filmowej, jednak nie dostał się. W 1986 zdał egzamin estradowy. Mieszkał obok wytwórni filmowej przy ulicy Chełmskiej, gdzie statystowała sąsiadka, z której pomocą w wieku 12 lat wystąpił pierwszy raz jako statysta w filmie. Przez przypadek Janusz Kondratiuk obsadził go w swoim filmie Dziewczyny do wzięcia z 1972. Zaważyło to na decyzji porzucenia wyuczonego zawodu, by poświęcić się aktorstwu. 17 grudnia 1983 zadebiutował na deskach Teatru Komedia w Warszawie, w sztuce Koniec ery menelików w reżyserii Janusza Kondratiuka, autorstwa Andrzeja Kondratiuka (jako Naukowiec i skrzypek Stasio). Po dwóch latach zakończył współpracę z Komedią. Największą popularność przyniosły mu role w serialach: Dom, Graczykowie, Święta wojna. W październiku 2014 wydał autobiografię pt. Pisz pan książkę!. Jest synem Mariana Buczkowskiego, pilota PLL LOT, który zginął w katastrofie lotniczej w listopadzie 1951. Ma dwóch braci. Od 1981 jest mężem Jolanty. Mają córkę Małgorzatę (ekonomistka) i syna Michała (prawnik). Mieszka w Piasecznie. 7 października 2010 został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Suwałkach na karę grzywny 6 tysięcy złotych za wyłudzenie zaświadczenia ukończenia kursu na prawo jazdy.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak.