Ariana dla WS | Blogger | X X

30.09.2020

Łukasz Konopka


 Cześć !

Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Łukasza Koinopki. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem. 


O aktorze:

Łukasz Konopka - urodził się  22 grudnia 1976 w Czeladzi. Polski aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2005). Pracę w teatrze rozpoczął jeszcze jako student PWSFTviT gościnnymi występami w Teatrze Nowym w Łodzi. W 2005 roku współpracował też z łódzkim Teatrem Studyjnym. W latach 2006–2008 zatrudniony jako aktor w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Od 2008 roku jest etatowym aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Mój autograf od aktora:

Autograf załatwił mi mój chłopak.

28.09.2020

Krystyna Giżowska

 Cześć! 

Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Krystyny Giżowskiej. Oprócz niego mam również zdjęcie z piosenkarką. 


O piosenkarce: 

Krystyna Giżowska - urodziła się 19 listopada 1954 roku w Wałbrzychu. Polska piosenkarka. Absolwentka Technikum Ekonomicznego. Zadebiutowała w wieku lat 14 w 1968 roku jako solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym roku została finalistką popularnego wówczas konkursu Giełda Piosenki, podczas którego poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego i nawiązała współpracę z ich big-bandem oraz zajęła 2. miejsce na II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. W 1969 roku po otrzymaniu honorowej nagrody od publiczności na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu związała się z wojskowymi zespołami – Flotyllą i Radarem. Tam, pod kierunkiem m.in. Danuty Baduszkowej i Jacka Korczakowskiego, nauczyła się dykcji, solfeżu, emisji głosu i ruchu scenicznego. Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie Krystyna Giżowska rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu. Nabyte umiejętności przyniosły jej też kolejne sukcesy: II nagrodę na Coupe d’Europe w Austrii w 1977 roku; I nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978 r.; III nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979 r.; Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 r.; Grand Prix na MFP Sopot w 1984 r. Repertuar piosenkarki jest bardzo różnorodny. Niektóre z jej piosenek – jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat” – pobiły rekordy popularności. Z kolei utwory bardziej ambitne – jak „Blue Box”, „Nim zrobisz błąd” czy „Koncert na światło i cień” – zyskały najwyższe uznanie krytyki. Krystyna Giżowska mieszka w Łodzi. W styczniu 2020 roku zaśpiewała największe przeboje na galowym koncercie w Teatrze Variete w Krakowie.

Mój autograf od piosenkarki:


Moje zdjęcie z piosenkarką:

Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam w Warszawie. 

19.09.2020

Andrzej Sikorowski



Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Andrzeja Sikorskiego. Niestety nie mam zdjęcia z piosenkarzem.

O piosenkarzu: 
Andrzej Sławomir Sikorowski - urodził się 10 października 1949 w Krakowie. Polski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów. Od 1977 w krakowskiej grupie Pod Budą. Mieszka w Krakowie, wcześniej w Rząsce pod Krakowem. Jest absolwentem wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1970 laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Szerszą karierę sceniczną rozpoczynał w kabarecie Pod Budą, do którego zarekomendował go Bohdan Smoleń w 1975. Jest autorem zdecydowanej większości tekstów piosenek grupy Pod Budą oraz większości kompozycji. Autor przebojów: Ballada o ciotce Matyldzie, Ballada o drugim brzegu, Bardzo smutna piosenka retro (znanej też jako Kap, kap – płyną łzy), Kraków, Piwna 7, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa (w duecie z Grzegorzem Turnauem), Rozmowa przez ocean,' Rozmowa z Jedrkiem w duecie z Andrzejem Zauchą,'To już było i Tokszoł. Jego piosenki wykonywali m.in. Alicja Majewska, Maryla Rodowicz, Gayga, Danuta Rinn i Grzegorz Turnau. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Dał ponad 4000 koncertów w kraju i w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Belgia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania. Stały felietonista piątkowego wydania Dziennika Polskiego. Pisał również felietony dla „Przekroju” i „Hustlera”. Autor audycji „Muzyczna plotka”, nadawanej w I programie Polskiego Radia. Nagrał solową płytę Moje piosenki (1991) oraz kilkanaście płyt z zespołem Pod Budą. Równolegle do pracy z grupą Pod Budą od kilku lat występuje z Grzegorzem Turnauem w autorskim programie „Pasjans na dwóch”. Jego żoną jest Chariklia Motsiou (obecnie Sikorowska), córka greckich emigrantów politycznych, należąca do pierwotnego składu grupy Pod Budą. Od 2003 roku wraz z córką Mają gra koncerty zatytułowane Dwie ojczyzny. W roku 2005 w duecie z córką wydał płytę Kraków-Saloniki. Rok później nagrali wspólnie płytę Śniegu cieniutki opłatek, a w 2007 album Sprawa rodzinna. Prywatnie przyjaźnił się ze swoim rówieśnikiem - krakowskim muzykiem i piosenkarzem jazzowo-popowym, a także aktorem Andrzejem Zauchą , który zmarł tragicznie zastrzelony 10 października 1991 roku, w jego 42 urodziny. Współtworzył również z Andrzejem Zauchą i Krzysztofem Piaseckim kabaret "Sami", który został rozwiązany po śmierci Andrzeja Zauchy. W 2010, z okazji 40-lecia pracy artystycznej, Sikorowski wydał płytę Zmowa z zegarem.

Mój autograf od piosenkarza:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

18.09.2020

Rafał Zawierucha


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki od Rafała Zawieruchy. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

O aktorze:
Rafał Zawierucha - urodził się w Krakowie. Dorastał w Kielcach, gdzie spędził większość swojej młodości i uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. W 2012 ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej w Warszawie. Występował w teatrach warszawskich: Współczesnym, Och-Teatrze, IMKA i Capitol, a także Teatrze Telewizji. Prowadził telewizyjny cykl Canal+ Discovery Polska filmowa. Zagrał między innymi w filmach: Jack Strong, Bogowie, Wkręceni, Obywatel i Miasto 44. Znany jest również z serialu Przepis na życie czy Siła wyższa. W 2012 roku za rolę w filmie Księstwo Andrzeja Barańskiego otrzymał nominację do Złotej Kaczki dla najlepszego aktora. Na łamach „Filmu” tak pisał wtedy o nim krytyk Łukasz Maciejewski: „Ma w sobie jasność, wdzięk i entuzjazm wiecznego dziecka. Sympatia od pierwszego wejrzenia”. W 2019 Zawierucha wystąpił w filmie Quentina Tarantino Pewnego razu... w Hollywood, gdzie zagrał Romana Polańskiego. Rafał ma starszego brata Grzegorza, który wygrał ósmą edycję programu MasterChef Polska.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

17.09.2020

Stanisław Karpiel-Bułecka


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Stanisława Karpiela-Bułecki. Niestety nie mam zdjęcia z piosenkarzem.

O piosenkarzu: 
Stanisław Karpiel-Bułecka - ur. 25 marca 1983 roku w Zakopanem. Polski piosenkarz, lider i wokalista zespołu Future Folk, narciarz. Z wykształcenia jest technikiem budowlanym. Mając pięć lat, rozpoczął swoją przygodę z narciarstwem. W wieku 16 lat zainteresował się narciarstwem freestyle’owym. W 2004 po raz pierwszy wystartował w konkursie Polish Freeskiing Open, który odbył się w Zieleńcu. W 2005 zajął pierwsze miejsce w kolejnej edycji tych zawodów. W 2009 współtworzył Fiat Big Air na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i zakończył zawodową karierę narciarską na rzecz rozpoczęcia kariery muzycznej. W 2009 został wokalistą zespołu Gooral, grającego muzykę etno-elektroniczną. Wydali wspólnie jeden album studyjny, zatytułowany Ethno Electro (2011). We wrześniu 2011 został wokalistą zespołu Future Folk, z którym wydał dwa albumy: Zbacowanie (2012) i Zbójnicki After (2015). Byli półfinalistami piątej edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat Must Be the Music. Tylko muzyka (2015) i finalistami krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z piosenką „Krakowiacy i Górale” zajęli ósme miejsce. W 2011 został ambasadorem szwedzkiej marki odzieży sportowo-outdoorowej Peak Performance. Był uczestnikiem programów rozrywkowych: Wipeout – Wymiatacze (2011), Taniec z gwiazdami (2011), SuperSTARcie (2014), Azja Express (2017) i Twoja twarz brzmi znajomo (2019)[10]. Był również jednym z setki jurorów programu Śpiewajmy razem. All Together Now (2018). Jest synem skrzypka i architekta Jana Karpiela-Bułecki i Anny Bachledy-Curuś. Ma dwóch braci: starszego Jana, który jest architektem, oraz młodszego Szczepana, który jest narciarzem. Jego dziadkiem jest Bolesław Stanisław Karpiel-Bułecka, po którym odziedziczył imię i babcia Zofia Karpiel-Bułecka (1933/1934–2020), a stryjem jest piosenkarz Sebastian Karpiel-Bułecka. Ożenił się z Anną Lis, z którą mieszka w Warszawie. Mają syna Stanisława (ur. 2016).

Mój autograf od piosenkarza:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

16.09.2020

Andrzej Rybiński


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Andrzeja Rybińskiego. Niestety nie mam zdjęcia z wokalistą.

O wokaliście:
Andrzej Rybiński - urodził się 30 października 1949 roku w Łodzi. Polski wokalista, gitarzysta i kompozytor. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu. Był członkiem związanego z uczelnią big-bandu Kanon Rytm (1965-1967). Współpracował również z amatorskimi zespołami Komety i Piotrusie. W 1970 roku z grupą Bumerang uczestniczył w nagraniu śpiewogry Na szkle malowane (muz. Katarzyna Gärtner, libr. Ernest Bryll). Na początku lat 70. współtworzył z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch grupę 2 plus 1. W 1971 zespół wystąpił na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole i otrzymał nagrodę za wykonanie piosenki Nie zmogła go kula. W czerwcu 1971 roku wraz z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył własną grupę – Andrzej i Eliza[3]. Od 1974 w zespole występował również brat artysty, Jerzy Rybiński. Z formacją współpracowali także: Arkadiusz Żak, Marcin Zienkiewicz, Eugeniusz Mańko, Ryszard Kaczmarek, Henryk Krzeszowiec, Janusz Staszek, Ryszard Sygitowicz, Stanisław Witta i inni. Zespół Andrzej i Eliza zadebiutował w 1971 roku na tym samym, co 2 plus 1 festiwalu opolskim z utworem Wstawanie wczesnym rankiem. Poza krajem koncertował w Austrii, ZSRR, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Bułgarii i RFN. Po rozpadzie zespołu w lipcu 1981 Andrzej Rybiński rozpoczął karierę solową.

Mój autograf od piosenkarza: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

15.09.2020

Ernest Bryll


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Ernesta Brylla. Niestety nie mam zdjęcia z poetą.

O poecie:
Ernest Bryll - urodził się 1 marca 1935 roku w Warszawie. Polski poeta, pisarz, autor tekstów 
piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy, także dyplomata. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego (1957) oraz studium wiedzy filmowej przy Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Pierwszy tomik jego wierszy, Wigilie wariata, został wydany w 1958 r. Był członkiem redakcji pism społeczno-kulturalnych (m.in. w latach 1959–1960 we Współczesności). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Został członkiem PZPR w połowie lat 60. W latach 1974–1978 Bryll był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, a w latach 1991–1995 ambasadorem Rzeczypospolitej w Irlandii. Chęć zostania ambasadorem motywował chęcią tłumaczenia na miejscu poezji irlandzkiej na język polski. Dorobek Brylla jako ambasadora jest oceniany ambiwalentnie. Teksty piosenek pisze od 1965. Jego utwory wykonywały m.in. zespoły: 2 plus 1, Enigmatic, Pakt, Partita, Myslovitz, Skaldowie i Waganci oraz wokaliści: Stan Borys, Zofia i Zbigniew Framerowie, Halina Frąckowiak, Marek Grechuta, Jerzy Grunwald, Teresa Haremza, Edward Hulewicz, Leonard Jakubowski, Halina Kunicka, Bernard Ładysz, Urszula Narbut, Czesław Niemen, Daniel Olbrychski, Jerzy Połomski, Rudolf Poledniok, Krystyna Prońko, Łucja Prus, Danuta Rinn, Maryla Rodowicz, Andrzej Rybiński, Warren Schatz, Urszula Sipińska, Józef Sojka, Teresa Tutinas, Juliusz Wickiewicz, Adam Wojdak. Wiele tekstów napisał do muzyki Katarzyny Gärtner. W 1968 wraz z Markiem Sartem założyli zespół Drumlersi. Sart pisał dla niego muzykę, a Bryll – teksty. Współpracował też z takimi kompozytorami, jak m.in.: Jerzy Derfel, Antoni Kopff, Włodzimierz Korcz, Janusz Kruk, Czesław Niemen, Andrzej Zieliński. Od 2012 jest pracownikiem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (w tym, w latach 2012–2018, Kierownik Działu Literackiego). Dzieciństwo spędził w Komorowie oraz w Gdyni. Obecnie wraz z żoną i dwiema córkami mieszka w Warszawie. Przez wiele lat mieszkał także w Otwocku, o czym często wspomina w swoich zapiskach. Wystąpił w roli docenta Wojciecha Wieczorka w szóstym odcinku serialu telewizyjnego Tulipan.

Mój autograf od poety:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

14.09.2020

Marcin Styczeń


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marcina Stycznia. Niestety nie mam zdjęcia z wokalistą.

O wokaliście:
Marcin Styczeń - urodził się 22 października 1978 roku w Olkuszu. Polski wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i lektor. W rodzinnym mieście ukończył szkołę podstawową oraz II LO im. Ziemi Olkuskiej. Tam też założył swój pierwszy zespół „Forte”, z którym zdobył wiele nagród na festiwalach piosenki studenckiej, poetyckiej oraz turystycznej. Debiutował w 1994 roku w plebiscycie młodych talentów Polskiego Radia Katowice „Chcę być gwiazdą”. W 1997 roku przeniósł się do Warszawy i rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jednocześnie zaczął występować pod swoim nazwiskiem i nawiązał współpracę z wieloma stołecznymi muzykami. W 2002 roku nakładem Polskiego Radia ukazał się singiel „Kobieta w stylu retro”, w którym gościnnie na gitarze zagrał Marek Napiórkowski. W 2005 roku założył własną Agencję Artystyczną SM-ART. Jej nakładem rok później ukazała się debiutancka płyta „Pieśń o Bogu ukrytym” do wierszy Karola Wojtyły, promowana na koncertach w kraju i za granicą. W 2008 roku ukazała się autorska płyta „21 gramów”. W 2009 roku Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem jest pięć różnych płyt: „Bryllowanie” (2009), „Bryllowanie Live” (2011) - zapis koncertu Marcina Stycznia i Ernesta Brylla z "Teatru Polonia”, "Zejdźmy się jak na wilię” (2012), "Golgota Jasnogórska” (2013) - nagrana z udziałem poety oraz Joanny Lewandowskiej (nagroda "Feniks 2014" w kategorii - muzyka chrześcijańska), „Duchy Poetów” (2013) - książka z płytą o dziewięciu poetach, których Ernest Bryll znał, a którzy mu się po śmierci przyśnili mu się po śmierci i o których napisał wiersz (nominowana do nagrody "Srebrny Kałamarz 2013"). W 2016 roku ukazała się autorska płyta „Zbieg”. Wydanie tego albumu wsparła zbiórka środków finansowych w serwisie crowdfundingowym polakpotrafi.pl. 7. listopada 2017, w pierwszą rocznicę śmierci Leonarda Cohena ukazała się płyta "Lubię gadać z Leonardem", zawierająca 11. piosenek kanadyjskiego barda z jego trzech ostatnich płyt, w autorskich tłumaczeniach Marcina Stycznia. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę dziennikarską rozpoczynał jako prezenter w Radiu Plus Praga w 1999 roku. Następnie pracował w Radiu 94 (2002-2003) i Radiu Dla Ciebie (2004-2006). W latach 2008-2009 w Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek był gospodarzem Magazynu (Pro)rodzinnego „Niedzielnik". W latach 2009-2011 pracował w TVP1 w programie "Między ziemią a niebem”. W latach 2011-2012 był szefem muzycznym Radia Warszawa. Do 2016 roku prowadził w tej rozgłośni audycję poświęconą piosence poetyckiej – "Muzyka z duszą”. W latach 2016-2017 w radiowej Jedynce wspólnie z Ernestem Bryllem prowadził audycję „Oj, gębo moja”. Od 2002 roku pracuje jako lektor. Jego głos można usłyszeć w reklamach radiowych i telewizyjnych, prezentacjach multimedialnych i audiobookach. Przez kilka lat był głosem LOTTO, a także telewizji TVN WARSZAWA, TVN CNBC, BBC KNOWLEDGE, FOX LIFE, AXN BLACK. Od 2017 roku jest głosem telewizji HGTV (Home and Garden).

Mój autograf od wokalisty:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

13.09.2020

Andrzej Korzyński


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Andrzeja Korzyńskiego. Niestety nie mam zdjęcia z kompozytorem.

O kompozytorze: 
Andrzej Waldemar Korzyński, pseudonim „Andrzej Spol” - ur. 2 marca 1940  roku w Warszawie. Polski kompozytor, aranżer, organista i pianista. W 1964 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie. Był uczniem prof. Kazimierza Sikorskiego. Studiował kompozycję i dyrygenturę. W 1965 wspólnie z Mateuszem Święcickim i Witoldem Pogranicznym założył Radiowe Studio "Rytm". W latach 60. prowadził zespół Ricercar 64, który towarzyszył Piotrowi Szczepanikowi, dla którego Andrzej Korzyński skomponował wiele przebojów, jak np. „Żółte kalendarze”, „Kochać” (wybrana radiową piosenką roku 1966). W latach 70. prowadził zespół Arp Life, który wykorzystywał pionierską wtedy muzykę elektroniczną z syntezatorów, m.in. do filmu W pustyni i w puszczy. Andrzej Korzyński jest twórcą postaci Franka Kimono. Jest również autorem słów przeboju disco polo „Mydełko Fa”. Jego syn, Mikołaj Korzyński, był scenarzystą filmów Chłopaki nie płaczą i Poranek kojota.

Mój autograf od kompozytora: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

12.09.2020

Wojciech Gąssowski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Wojciecha Gąssowskiego. Niestety nie mam zdjęcia z kompozytorem.

O kompozytorze:
Wojciech Antoni Gąssowski - urodził się 20 czerwca 1943 roku w Warszawie. Polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Największą sławę przyniósł mu w latach 80. utwór „Gdzie się podziały tamte prywatki”, natomiast w latach 70. „Przygoda bez miłości” (z zespołem Test), a w latach 60. „Zielone wzgórza nad Soliną” (z zespołem Tajfuny). Wojciech Gąssowski współpracował z wieloma zespołami, m.in.: Czerwono-Czarni, Chochoły, Tajfuny, Polanie, Grupa ABC, Test. Wystąpił w epizodycznych rolach w filmach Dwa żebra Adama Janusza Morgensterna, Molo Wojciecha Solarza i Piłkarski poker Janusza Zaorskiego. Nagrał piosenki do serialu Wojna domowa, jest też wykonawcą tytułowej piosenki serialu M jak miłość. W 1985 wraz z ówczesną partnerką – tancerką Małgorzatą Potocką i prowadzoną przez nią grupą baletową Sabat był jednym z zakładników porwanego przez palestyńskich terrorystów statku MS „Achille Lauro”. W 2005 został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”. 17 listopada 2010 r. ukazała się najnowsza płyta artysty, zatytułowana I Wish You Love. Płyta zawiera utwory z lat 30., 40. i 50., z repertuaru takich gwiazd jak Frank Sinatra, Nat King Cole, Dean Martin czy Ella Fitzgerald. W 2020 Ryszard Poznakowski napisał specjalny tekst do piosenki wykonanej przez niego do melodii utworu "Gdzie się podziały tamte prywatki". Nowe słowa do utworu zostały ułożone z racji 5. rocznicy powstania Radia Pogoda. Do przeboju powstał również teledysk, który w czerwcu tego samego roku miał swoją premierę w serwisie YouTube.

Mój autograf od kompozytora: 
Autograf załatwił mi mój chłopak.

11.09.2020

Kazimierz Mazur senior


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Kazimierza Mazura. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

O aktorze:
Kazimierz Mazur - urodził się 2 grudnia 1948 roku. Polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Występował w roli Tomaszka Niechcica w filmie Noce i dnie. Ojciec aktora Kazimierza Mazura. W 1974 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Współzałożyciel i główny Ofiarnik zarejestrowanego w 1995 r. (w Rejestrze kościołów i innych związków wyznaniowych MSWiA) Rodzimego Kościoła Polskiego.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

11.09.2020

Kazimierz Mazur junior


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Kazimierza Mazura juniora. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

O aktorze:
Kazimierz Mazur junior - urodził się 4 marca 1984 roku w Warszawie. Polski aktor filmowy i teatralny. Syn aktora Kazimierza Mazura. W 2019 r. został uhonorowany przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Medalem Młodego Pozytywisty. W 2003 zdał maturę i postanowił studiować politologię, którą porzucił po pierwszym roku nauki. W 2007 ukończył Akademię Filmu i Telewizji na kierunkach „sztuka operatorska” i „organizacja produkcji”. Studiuje dziennikarstwo w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa. W lutym 2009 zdał aktorski egzamin eksternistyczny przed komisją ZASP-u w Warszawie. Odkąd skończył 12 lat, brał udział w licznych castingach. Zadebiutował w filmie Pornografia Jana Jakuba Kolskiego, w którym zagrał Karola. Od 2003 wciela się w rolę Kamila Hoffera w serialu TVN Na Wspólnej. Był uczestnikiem trzynastej edycji programu rozrywkowego TVN Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (2011) i zwyciężył w jedenastej edycji programu Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo (2019). Zasiadł gościnnie w jury w jednym odcinku 12. edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo (2019), zastępując Kacpra Kuszewskiego. Jest synem aktora Kazimierza Mazura i Beaty Mazur (z domu: Bogdańska). Jego żoną jest Ewa Mazur. Mają dwoje dzieci, Antoniego (ur. 2012) i Apolonię.

Mój autograf od aktora: 
Autograf załatwił mi mój chłopak.

9.09.2020

Agnieszka Kobus-Zawojska


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Agnieszki Kobus-Zawojskiej. Niestety nie mam zdjęcia z wioślarką.

O wioślarce:
Agnieszka Kobus-Zawojska - urodziła się 28 sierpnia 1990 r. w Warszawie. Polska wioślarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy, zawodniczka AZS-AWF Warszawa. Jej rodzice należeli w latach 70. i 80. XX wieku do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 54 im. Obrońców Olszynki Grochowskiej na warszawskiej Pradze Południe. Ukończyła studia magisterskie na AWF Warszawa. Jej pierwszym trenerem był Jacek Suchocki. Pierwszy zawodowy start rangi mistrzowskiej miała podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Kaliszu w 2003 roku, gdzie wystartowała w konkurencji jedynek, w której zajęła 3. miejsce. Początkowe starty w reprezentacji Polski były dla niej bardzo udane, w 2006 roku w Regatach Nadziei Olimpijskich „Olympic Hopes” w Piestanach zdobyła złoty medal w czwórce podwójnej, a rok później biorąc udział w konkurencji czwórce podwójnej w Regatach Pucharu Bałtyku „Baltic Cup” w Brandenburgu zdobyła dwa srebrne medale (na 2000 i 500 metrów)[1]. Debiutancki udział w mistrzostwach świata juniorek miał miejsce w 2008 roku w Ottensheim, gdzie w parze z Martą Rychert w dwójce podwójnej juniorek zajęły 6. pozycję. W 2016 roku wzięła udział na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W rywalizacji czwórek podwójnych razem z Marią Springwald, Joanną Leszczyńską i Moniką Ciaciuch zajęła w eliminacjach drugie, przez co musiały popłynąć w repasażu. Tam dopłynęły na linię mety na drugiej pozycji i awansowały do finału, w którym zajęły trzecie miejsce, przegrywając w z reprezentantkami Niemiec i Holandii.

Mój autograf od wioślarki: 
Autograf załatwił mi mój chłopak.

8.09.2020

Mateusz Lisiecki-Waligórski


Cześć! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Mateusza Lisieckiego-Waligórskiego. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem. 

O aktorze: 
Mateusz Lisiecki-Waligórski - urodził się w 1987 roku. Aktor młodego pokolenia, ukończył Akademię Teatralną w 2010 r. Zaraz po studiach zadebiutował w Teatrze 6.piętro w spektaklu "Maszyna do Liczenia", reż. Eugeniusz Korin. Z Teatrem 6.piętro związany był przez 5 lat, partnerował m.in. Andrzejowi Grabowskiemu w "Chorym z Urojenia". W 2013r. wygrał casting do roli Raskolnikowa w "Zbrodni i karze" reż. Krzysztofa Prusa w Teatrze Nowym w Zabrzu, z którym jest związany do dziś. Zagrał m.in. w "Wojnie i miłości.1920", "Singielce", "Przyjaźni" Filipa Zylbera. W 2016 r. dołączył do obsady "Barw Szczęścia", gdzie gra wspólnie z Wojciechem Kalitą i Jackiem Rozenkiem. Zawodowo, poza teatrem, skupia się na pracy z dziećmi i młodzieżą. Artystyczne korzenie zapuszczał w Ognisku Teatralnym " U Machulskich", skąd - jak sam mówi - "wyniósł głębokie przeświadczenie o sile rozwoju osobistego poprzez teatr". Jego zawodowym marzeniem jest opanowanie sztuki Dramy, pozwalającej na wychowanie poprzez teatr, na wspieraniu dzieci i młodzieży w dojrzewaniu za pomocą technik teatralnych. W tym celu od wielu lat prowadzi zajęcia teatralne, przepracował z młodzieżą kilkaset godzin. Prywatnie piłkarz-amator, zapalony kajakarz, miłośnik historii, uzależniony od książek Terry'ego Pratchetta. Jego motto brzmi: "Są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze. Jest jeszcze trzeci stopień ważności: niedzielny mecz piłki nożnej". W Teatrze Kamienica występuje w spektaklu "Dopalacze. Siedem stopni donikąd" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

7.09.2020

VITO CASETTI


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Vito Casettiego. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarzem.

O dziennikarzu: 
Vito Casetti, właściwie Witold Henryk Casetti - urodził się 18 czerwca 1969 roku we Florencji. Dziennikarz TVN, uczestnik reality show Wyprawa Robinson. Urodził się i wychował we Włoszech. Jego matka jest Polką, ojciec natomiast Włochem. Po ojcu odziedziczył zdolności muzyczne. Od 16 roku życia pracował jako DJ w klubach w Toskanii. W 1995 roku zaczął pracę w sektorze finansowym. Zajmował się pośrednictwem finansowym i ubezpieczeniami. Do Polski trafił cztery lata później jako przedstawiciel filii szwajcarskiego holdingu Star Service International, w którym pracował. Karierę medialną rozpoczął, biorąc udział w telewizyjnym talk show Europa da się lubić (TVP2). Dzięki temu programowi uzyskał dużą popularność. Został konferansjerem. Po udanym debiucie telewizyjnym został zaangażowany jako jeden z uczestników do reality show Wyprawa Robinson. Później prowadził interaktywny teleturniej Garito (TVN 7). Obecnie jest reporterem programu Dzień dobry TVN (TVN) oraz występuje w programie Dookoła Sportu, który jest emitowany na kanale telewizyjnym nSport. Od 2008 roku prowadzi w TVN Turbo program Hedonista.

Mój autograf od dziennikarza: 
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

6.09.2020

Ivan Komarenko


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od piosenkarza Iwana Komarenko. Niestety nie mam zdjęcia z piosenkarzem.

O piosenkarzu: 
Iwan Komarienko (Иван Комаренко) - urodził się 12 kwietnia 1976 roku w niżnieilimskim rejonie obwodu irkuckiego. Polsko-rosyjski piosenkarz, aktor i celebryta. W latach 2002–2007 wokalista zespołu Ivan i Delfin, z którym wydał dwa albumy studyjne: Ivan i Delfin (2004), jak również jego reedycję pt. Już w wieku swych 14 lat Ivan dawał występy publiczne na dyskotekach w miejskim domu kultury, grając jako członek zespołu „Metronom”. W 1981 roku, wyprowadziwszy się z domu rodzinnego, rozpoczął naukę w Średniej Szkole Muzycznej w klasie instrumentów dętych – grając tam na trąbce. W wieku 17 lat jednak zdecydował się przenieść z miejscowości Brack do większego Irkucka, gdzie podejmował naukę w zakresie piosenki estradowej. Później natomiast migrował dalej do Moskwy, tam angażując się w opiekę nad przyjaciółką chorującą na stwardnienie rozsiane. W roku 1991 przyjechał w końcu do Polski, wtedy motywem do przyjazdu była pielgrzymka Jana Pawła II. Postanowił zamieszkać w Polsce, jednak brak odpowiedniej wizy powodował, że był zmuszony wracać do Rosji. Po pewnym czasie przyjechał do Polski, decydując się na zamieszkanie w podwarszawskiej miejscowości Laski, gdzie w zamian za wikt i ubranie opiekował się osobami niewidomymi w specjalnie do tego zorganizowanym zakładzie. Ciągle jednak z powodu wizy musiał ponownie wracać do Rosji, gdzie korzystając z okazji rozpoczął naukę w irkuckiej szkole wieczorowej. Później znów przyjechał do Polski, ale już na stałe, w związku z czym przez rok uczęszczał do wrocławskiej szkoły uczącej języka polskiego cudzoziemców. Po jej ukończeniu mógł następnie podjąć studia Wydziału Filologii Języka Polskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Na piątym roku studiów podjął decyzję by powrócić do swych wokali, równolegle rozpoczął więc naukę w trzyletnim studium muzycznym na wydziale piosenki estradowej. W 2002 roku Komarenko dołączył do zespołu nazwanego Ivan i Delfin, którego został frontmanem i wokalistą. W 2003 roku Ivan Komarenko zajął swoją drogą drugie miejsce w konkursie zatytułowanym „Drzwi do kariery”, a zorganizowanym przez Michała Wiśniewskiego w ramach specjalnego programu stacji TVN, czyli “Jestem jaki jestem”. W roku 2005 z piosenką grupy pt. “Czarna dziewczyna” reprezentował Polskę w Kijowie na 50. Konkursie Piosenki Eurowizji. W maju grupa wystąpiła w półfinale konkursu zajmując 11. miejsce, co nie pozwoliło zakwalifikować się do finału. Do awansu zabrakło zaledwie czterech punktów. Z zespołem wydał w kolejnych latach dwa albumy studyjne: pierwszy pt. “Czarne oczy” w 2005 roku, i drugi pt. “Dwa żywioły” w roku 2006. W lutym 2007 Komarenko jednak odszedł z zespołu, chcąc skupić się wyłącznie na karierze solowej. W roku 2007 Ivan okazał się być wdzięcznym finalistą piątej z kolei edycji popularnego programu rozrywkowego stacji TVN – “Taniec z gwiazdami”. Nie był to jednak sukces odosobniony, ponieważ zwyciężył w pierwszej i jedynej edycji polsatowskiego programu “Tylko nas dwoje” w roku 2010 ( partnerował wówczas prezenterce pogody Paulinie Sykut). W nagrodę para otrzymała m.in. medal od słynnego polskiego lekkoatlety Artura Partyki jak i wycieczkę do Ameryki Łacińskiej. W 2009 roku wystąpił z kolei na opolskim XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej. W roku 2010 wydał wreszcie swój pierwszy, solowy album, produkcję studyjną, zatytułowaną “Tango Saute”. Niezwykle ważny z perspektywy jego biografii jest rok 2013, wówczas to bowiem wspólnie z kanadyjską popularną fotografką Maggie Habiedą zorganizował międzynarodowy show koncertowy pod tytułem “Colours of Love” w Toronto, który to został wspierany przez Grzegorza Morawskiego – Konsula Generalnego RP, jak również przez kanadyjskie Ministerstwo Multikulturalizmu w osobie Tima Uppala. Przedsięwzięcie to zostało oprócz tego nagrodzone listem gratulacyjnym od samego premiera Kanady. W 2014 roku Ivan Komarenko wydał swój drugi solowy album studyjny pod tytułem “Sens życia”. W 2015 roku Ivan Komarenko wspólnie z zespołem No Logo zdecydował się nagrać piosenkę „I chociaż ptaki odleciały” dedykowaną pojednaniu narodów Europy, zwłaszcza Ukrainy i Rosji. Do piosenki zostało zrealizowane video, które nakręcono kolejno w Berlinie, Kijowie, Moskwie, Warszawie oraz w miejscowości Sejny. W 2016 roku zaprezentował utwór pt. „That’s What Papa Said” (wersja polskojęzyczna utworu pod nazwą: „Tak mówił Papież”), którą nagrał wtedy we współpracy z dziećmi afrykańskimi. Papież Jan Paweł II i Nelson Mandela to osoby, dla których ten utwór był zadedykowany. W tym samym roku Komarenko wystąpił również z afrykańskimi dziećmi na mających miejsce w Krakowie Światowych Dniach Młodzieży.

Mój autograf od piosenkarza: 
Autograf załatwi mi mój chłopak. 

5.09.2020

Jan Pietrzak


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Jana Pietrzaka. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

O aktorze:
Jan Stefan Pietrzak - urodził się 26 kwietnia 1937 roku w Warszawie. Polski satyryk, aktor i piosenkarz. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 1995. Twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą (od 67 do…?). Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju. Jego patriotyczna pieśń „Żeby Polska była Polską” stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Powiedzonka, refreny, myślowe skróty pana Janka zapadły w pamięć milionom słuchaczy. Wprowadził nowy, nie stosowany wcześniej styl prowadzenia kabaretowej narracji, styl, który znalazł licznych naśladowców. Określono go mianem „ojca chrzestnego” kabaretowej branży. Patronował wielu utalentowanym osobom, doprowadzając do sukcesów i popularności znane obecnie gwiazdy estrady. Dorobił się też potężnych oponentów, nie ułatwiających mu życia. Tak już bywa, że prawdziwy satyryk płaci wysoką cenę za odwagę żartowania z nadętych wielkości.

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

4.09.2020

Janusz Onufrowicz


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Janusza Onufrowicza. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem.

O aktorze:
Janusz Andrzej Onufrowicz - urodził się 17 maja 1969 roku w Opolu. Polski aktor telewizyjny, teatralny, głosowy, scenarzysta i tekściarz. Współpracował z teatrami warszawskimi: Nowym, na Bielanach i Komedia oraz z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Eko-Studio w Opolu i Teatrem Miejskim w Lesznie. Autor sztuki Korporacja, wystawionej premierowo 10 czerwca 2006 roku na scenie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz powieści „Margo – Niebezpieczna wyspa” (2009). Jako tekściarz współpracował m.in. z Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Urszulą, De Mono i Perfectem. Współtworzył program satyryczny „Piotr Bałtroczyk na żywo”, był współscenarzystą w serialach „Na Wspólnej” i „Naznaczony”. Najbardziej znany z roli policjanta Jasia w serialu Złotopolscy (1998-2004). 

Mój autograf od aktora:
Autograf załatwił mi mój chłopak. 

3.09.2020

Paweł Krucz


 Cześć !

Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Pawła Kurcza. Niestety nie mam zdjęcia z aktorem. 


O aktorze:

Paweł Krucz - urodził się 20 stycznia 1988 w Obornikach Śląskich. Polski aktor. W 2010 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występował w roli Błażeja Króla w serialu Pierwsza miłość. Na dużym ekranie grał m.in. w filmie Requiem, nagrodzonym Orłem w kategorii: najlepszy film oraz Nagrodą Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest aktorem Teatru Polskiego w Warszawie. Od 2010 współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

Mój autograf od aktora: 
Autograf załatwił mi mój chłopak.

2.09.2020

Agata Kulesza


 Cześć !

Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Agaty Kuleszy. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką. 


O aktorce: 

Agata Kulesza (Figurska) - urodziła się  27 września 1971 roku w Szczecinie. Polska aktorka, trzykrotna laureatka Orła – za pierwszoplanowe role w filmach Róża (2011) i Ida (2013) oraz za drugoplanową w filmie Jestem mordercą (2016). Jest absolwentką V LO w Szczecinie. W 1994 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od września 2011 występuje w zespole Teatru Ateneum w Warszawie. W 2012 otrzymała Polską Nagrodę Filmową (Orzeł) za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie Róża. Za rolę w filmie Ida w 2013 otrzymała Nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a w 2014 – Polską Nagrodę Filmową (Orzeł). W 2012 otrzymała również Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie filmu. W 2013 otrzymała nominację do nagrody Paszportu „Polityki”. W 2014 nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles jako najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w filmie Ida Pawła Pawlikowskiego, który 22 lutego 2015 otrzymał Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. W 2016 nagrodzona Kryształowym Zwierciadłem przez miesięcznik „Zwierciadło” za „aktorstwo najwyższej próby”. Zwyciężyła w parze ze Stefano Terrazzino w finale ósmej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami (2008). Nagrodę za wygraną, samochód marki Porsche, przeznaczyła na cele charytatywne. Jej ojciec był marynarzem. Od 2006 jest w związku z operatorem i kamerzystą Marcinem Figurskim. Mają córkę Mariannę Figurską. W 2019 media poinformowały o trwającej rozprawie rozwodowej pary.

Mój autograf od aktorki: 
Autograf załatwił mi mój chłopak.