Ariana dla WS | Blogger | X X

30.04.2016

Marcin Sawicki

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Marcina Skawickiego. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarzem.

Krótko o dziennikarzu:
Marcin Sawicki - urodził się w 1974 roku w Warszawie. Studiował socjologie na Uniwersytecie Warszawskim. Były dziennikarz w radiu Złote Przeboje, później współpracował z TVP 1 i TVP Kultura. Obecnie pracuje w stacji TVN.

Mój autograf od dziennikarza: 
Autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

29.04.2016

Paulina Holtz

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Pauliny Holtz. Oprócz niego mam również zdjęcie z aktorką.

Krótko o aktorce:
Paulina Holtz - urodziła się 23 lutego 1977 w Warszawie. Polska aktorka teatralna i filmowa. Córka filmowca Witolda Holtza i aktorki Joanny Żółkowskiej, dzieciństwo spędziła w środowisku aktorskim. W wieku sześciu lat wzięła udział w przedstawieniu Teatru Telewizji Małżeństwo Marii P.. Jej pierwszym doświadczeniem scenicznym była rola Pazia w sztuce szekspirowskiej Romeo i Julia (1990) w reżyserii Andrzeja Wajdy na scenie stołecznego Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera. Postanowiła zostać reżyserem, jednak nie udało jej się dostać do szkoły filmowej. Studiowała dziennikarstwo, etnologię i antropologię. W 1997 roku wygrała casting do roli Agnieszki Lubicz, córki Krystyny (Agnieszka Kotulanka) i Pawła (Tomasz Stockinger) w telenoweli TVP1 Pawła Karpińskiego Klan, która przyniosła jej ogromną popularność. Na egzamin do Akademii Teatralnej przygotowała monolog Diana Juliusza Słowackiego i fragmenty powieści Márqueza. Na dużym ekranie debiutowała w roli zakonnicy w dramacie psychologicznym Magdaleny Łazarkiewicz Na koniec świata (1999) u boku Justyny Steczkowskiej i Aleksandra Domogarowa. Następnie pojawiła się w komedii w serii „off-owej”, Waldemara Dzikiego, promującej młodych, zdolnych reżyserów, scenarzystów i aktorów Przemysława Angermana Jak to się robi z dziewczynami (2002) w roli prostytutki Magdy, życiowego nieudacznika. Po ukończeniu Akademii Teatralnej w 2002 roku związała się na stałe z Teatrem Powszechnym. Występowała także na deskach warszawskiego Teatru Scena Prezentacje (2004). W 2003 roku otrzymała nagrodę „Feliks Warszawski” w kategorii najlepszego aktora, który pracuje nie dłużej niż pięć lat od uzyskania absolutorium za rolę Jenny w spektaklu Kształt rzeczy. W 2004 wzięła udział w sesji zdjęciowej dla polskiej wersji Playboya. Aktorka związana jest z operatorem filmowym Michałem Nowakowskim. Ma dwie córki.

Mój autograf od aktorki:

Moje zdjęcie z aktorką:
Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

27.04.2016

Waldemar Tkaczyk

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Waldemara Tkaczyka. Niestety nie mam zdjęcia z muzykiem.

Krótko o muzyku:
Waldemar Adam Tkaczyk - urodził się 18 maja 1954 w Mławie. Polski muzyk rockowy, basista, kompozytor, autor tekstów. Karierę muzyczną zaczynał od gry w lokalnych zespołach amatorskich. Później razem z Grzegorzem Skawińskim w mławskim Kameleonie. Od 1974 w zespole Akcenty, przekształconym później w Kombi. Dołączył ponownie do Grzegorza Skawińskiego, gdy ten tworzył najpierw Skawalkera, a potem O.N.A.. Jest autorem tekstów wielu znanych przebojów, m.in.: „Nasze randez-vous”, „Kochać cię-za późno”, „Nie ma zysku”, „Sen się spełni”, „Znalazłam”, „Nietykalni”. Obecnie gra w zespole Kombii. Mieszka w Gdyni. Żonaty, jego syn Adam również jest muzykiem, od 2013 roku występuje z nim w zespole Kombii.

Mój autograf od muzyka:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

26.04.2016

Grzegorz Skawiński

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Grzegorza Skawińskiego. Niestety nie mam zdjęcia z muzykiem.

Krótko o muzyku:
Grzegorz Bogdan Stawiński (znany również jako) - urodził się ur. 6 lipca 1954[2] w Mławie. Polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, a także producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Mławie, w którym poznał Waldemara Tkaczyka. Razem założyli zespół Kameleon. Od roku 1975 był członkiem zespołu Akcenty, który w roku 1976 przekształcił się w Kombi. Pod koniec lat 80. rozpoczął karierę solową jako Skawiński, a w 1991 roku razem z Waldemarem Tkaczykiem, Zbigniewem Kraszewskim (ex-TSA) i Piotrem Łukaszewskim powołał do życia grupę Skawalker. W 1994 po przyjęciu do zespołu wokalistki Agnieszki Chylińskiej zmieniono nazwę na O.N.A. (w międzyczasie z grupy odszedł Łukaszewski, a dołączył Wojciech Horny). Zespół ten oficjalnie zakończył działalność w 2003, z powodu rozbieżnych wizji artystycznych. W 2003 wraz z dwoma byłymi muzykami Kombi – Waldemarem Tkaczykiem i Janem Plutą – założył zespół Kombii, z którym obecnie występuje. W międzyczasie, w marcu 2012 r., Grzegorz wydał drugą płytę solową, pod tytułem Me & My Guitar, a jesienią zagrał krótką trasę koncertową, promującą płytę. Skawiński uczestniczył również w nagraniach płyt takich wykonawców, jak Wanda Kwietniewska, Vader, Acid Drinkers, IRA, Golden Life, Liroy, Robert Janson i innych. Mieszka w Gdańsku.

Mój autograf od muzyka:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

20.04.2016

Karolina Korwin-Piotrowska

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Karoliny Korwin - Piotrowskiej. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarką.

Krótko o dziennikarce:
Karolina Korwin Piotrowska - urodziła się 13 stycznia 1971 w Warszawie. Polska dziennikarka radiowa i telewizyjna. Wnuczka Jana Piotrowskiego, dziennikarza Polskiego Radia. Ukończyła historię sztuki, broniąc pracy magisterskiej w 1994 roku na Uniwersytecie Warszawskim. W 2013, nakładem wydawnictwa The Facto, ukazała się jej książka, pt. Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu. Rok później ukazała się jej druga książka Ćwiartka raz, wydana przez Prószyński i S-ka. Obecnie w TVN Style prowadzi program "Magiel Towarzyski".

Mój autograf od dziennikarki:
Załatwił mi go mój chłopak. 

11.04.2016

Maciej Maleńczuk

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Macieja Maleńczuka. Niestety nie mam zdjęcia z wokalistą.

Krótko o wokaliście:
Maciej Maleńczuk - a właściwie Mirosław Maciej Maleńczuk. Urodził się 14 sierpnia 1961[4] w Wojcieszowie. Polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem "barda Krakowa". Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Uczęszczał do kilku szkół podstawowych, następnie do szkoły zawodowej, potem do liceum zawodowego (specjalność obróbka skrawaniem), którego nie ukończył. W 1981 skazany został na dwa lata więzienia za odmowę pełnienia zasadniczej służby wojskowej. Karę odbywał w Gdańsku i Stargardzie Szczecińskim. Po wyjściu na wolność zaczął grać na gitarze i komponować piosenki, początkowo utrzymane w stylistyce bluesowej. Swój repertuar najczęściej prezentował występując jako muzyk uliczny na ulicach Krakowa, Warszawy, Poznania i innych polskich miast. W latach 1986–2005 był wokalistą i frontmanem zespołu Püdelsi, z którym nagrał szereg płyt. W roku 1993 założył zespół Homo Twist, którego pierwsza płyta ukazała się w rok później. Pierwszą solową płytę wydał w roku 1998. Nieregularnie publikował swoje wiersze, które często są także tekstami jego piosenek. Publikował m.in. w "Brulionie". Jest autorem poematu Chamstwo w państwie, wydanego w postaci książkowej w 2003 r. przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. Książka otrzymała laur Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2004 był członkiem jury w trzeciej edycji Idola. 13 marca 2004 w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbyła się premiera przedstawienia Bal u Wolanda na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa Mistrz i Małgorzata z Maleńczukiem w roli Wolanda. Był on również autorem utworów muzycznych wykonywanych w spektaklu. 12 czerwca 2009 zdobył nagrodę im. Karola Musioła w konkursie Premiery na 46. KFPP w Opolu. W 2009 roku wystąpił jako gość na albumie zespołu WU-HAE pt. Opera Nowohucka. W 2010 wziął udział w serii koncertów pod wspólną nazwą Męskie Granie. 25 maja 2011 na uroczystości w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W marcu 2014 podczas kryzysu krymskiego artysta opublikował utwór VLADIMIR nawiązujący do aktualnych wydarzeń.

Mój autograf od wokalisty:
Załatwił mi go mój chłopak. 

4.04.2016

Paulina Młynarska

Cześć ! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Pauliny Młynarskiej. Niestety nie mam zdjęcia z dziennikarką.

Krótko o dziennikarce:
Paulina Młynarska - Moritz, znana także pod nazwiskiem Radzińska - urodziła się 15 listopada 1970 w Warszawie. Polska aktorka, dziennikarka i prezenterka radiowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka, feministka. W 1986 zadebiutowała na dużym ekranie, wcielając się w rolę Aliny w filmie Kronika wypadków miłosnych Andrzeja Wajdy. W wieku 16 lat wyjechała do Francji, gdzie zagrała między innymi w serialu erotycznym „Różowa seria”. Ma wykształcenie podstawowe. Uczyła się w liceum, jednak naukę przerwała w wieku 16 lat. Jest córką Wojciecha Młynarskiego, znanego artysty kabaretowego, poety, satyryka i kompozytora. Jej siostrą jest Agata Młynarska, prezenterka telewizyjna. Była czterokrotnie zamężna[1]. Ma córkę Alicję. 26 maja 2007 roku poślubiła Amerykanina Michaela Moritza. 17 czerwca 2010 orzeczono rozwód z Michaelem, a dwadzieścia jeden dni później nastąpiło jego uprawomocnienie.

Mój autograf od dziennikarki:
Autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

3.04.2016

Łukasz Zagrobelny

Cześć ! 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Łukasza Zagrobelnego. Oprócz niego mam również zdjęcie z wokalistą

Krótko o wokaliście:
Łukasz Zagrobelny - urodził się 1 lipca 1975 we Wrocławiu. Polski wokalista, od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma. Członek Akademii Fonograficznej. Pochodzi z Wrocławia, gdzie ukończył Technikum Ekonomiczne o profilu eksploatacja pocztowa oraz szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia. Uczył się także gry na akordeonie. Studiował na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, zdobywając tytuł magistra sztuki jako dyrygent chóralny. Od piętnastego roku życia brał udział w ogólnokrajowych amatorskich przeglądach, konkursach i festiwalach dziecięcych. W 1997 roku został dostrzeżony przez nauczycielkę śpiewu i specjalistkę od emisji głosu Elżbietę Zapendowską, która zaprosiła go na prowadzone przez siebie i Andrzeja Głowackiego warsztaty wokalne w Grudziądzu. W 1999 roku znalazł w gronie debiutantów XXXVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka "Przyszli o zmroku". Choć występ debiutanta przeszedł prawie bez echa, został zaproszony do współpracy przez Natalię Kukulską i zaczął śpiewać u niej w chórkach. W konsekwencji swojego debiutu został zaproszony przez Macieja Pawłowskiego, kierownika muzycznego Teatru Muzycznego "Roma" w Warszawie na casting do musicalu Claude-Michela Schönberga Miss Saigon w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i od 2000 roku znalazł się w obsadzie, w której zagrał trzy role Thuy, Schultza i żandarma. W 2000 roku został laureatem nagrody Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej (FAMA). W Teatrze Muzycznym "Roma" wystąpił w musicalach: Grease (2002) jako Richie, Koty Andrew Lloyda Webbera (2004) jako Wiktor, Taniec Wampirów Jima Steinmana (2005), Akademia pana Kleksa (2007) Andrzeja Korzyńskiego w roli Alojzego Bąbla i Filipa Golarza. Wspierał wokalnie takich wykonawców jak Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. W 2003 roku w drugiej edycji programu telewizji Polsat Idol zakwalifikował się do grupy "ostatniej szansy". Śpiewał w programach telewizyjnych, m.in. Polsat Show Time. Jako frontman i wokalista zespołu Offside, nagrał płytę "Moja obsesja" (2004), promowaną przez dwa utwory – "Moja obsesja" i "Wiatr od słońca", a pochodząca z tego krążka piosenka "Dreaming About You" została zakwalifikowana do Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2004, ostatecznie zajmując w konkursie dwunaste miejsce. 24 września 2007 roku ukazał się jego solowy album "Myśli warte słów", a promujące album single "Nieprawda" oraz "Życie na czekanie" stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Z wylansowanym przebojem "Nieprawda" wziął udział w finale konkursu 44. Sopot Festival 2007 i walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika. Popularność przyniósł mu udział w VII edycji programu TVN Tańca z gwiazdami (od 2 marca do 13 kwietnia 2008), gdzie jego partnerką była Anna Głogowska. Piosenka "Nie kłam, że kochasz mnie" nagrana w duecie z Eweliną Flintą promująca komedię romantyczną Piotra Wereśniaka Nie kłam, kochanie (2008) zyskała status przeboju i została nagrodzona na XLV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz zdobyła nagrodę publiczności i trzecie miejsce decyzją jury na 42. Bałtyckim Festiwalu Piosenki – Karlshamn 2008 (3 sierpnia). Łukasz Zagrobelny zdobył nominacje do nagrody Fryderyka 2008 w kategorii Nowa Twarz Fonografii, oraz dwie nominacje do Eska Music Awards w kategorii Artysta Roku Polska i Hit Roku Polska, a w dniu 25 kwietnia 2008 roku na gali EMA otrzymał nagrodę, w kategorii Artysta Roku. Od 2 marca do 13 kwietnia 2008 występował w VII edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką była Anna Głogowska. Odpadł w siódmym odcinku, zajmując ósme miejsce. 24 października odbyła się premiera filmu High School Musical 3, który promowała piosenka "Ty i Ja" nagrana przez Zagrobelnego w duecie z Hanną Stach. Tego samego dnia na rynku ukazała się ścieżka dźwiękowa z filmu zawierający utwór "Ty i Ja". Wokalista użyczył również głosu głównemu bohaterowi HSM Troyowi, granemu przez Zaca Efrona. W 2008 roku piosenka Łukasza Zagrobelnego "Wolny wybór" pochodząca z płyty Myśli warte słów została wykorzystana w spocie telewizyjnym Lokaty Twój Wybór - nowego depozytu, zaoferowanego przez Bank Millennium. Premiera drugiego solowego albumu piosenkarza Między dźwiękami odbyła się 24 kwietnia 2009. Album promował singel "Jeszcze o nas" z muzyką Piotra Siejki i tekstem Karoliny Kozak i Łukasza Zagrobelnego. Kolejnym singlem wybrany został "Mówisz i masz". Trzeci singel "Przyjdzie czas" trafił do stacji radiowych 30 listopada. 25 października 2010 w Teatrze Muzycznym Roma odbyła się premiera musicalu Les Miserables z Zagrobelnego w jednej z głównych ról (Enjolras). Premiera kolejnego, trzeciego już albumu wokalisty Ja tu zostaję odbyła się 27 marca 2012. Płytę promował singel o tym samym tytule który miał premierę radiową 27 stycznia na antenie RMF FM. W niespełna miesiąc po premierze płyta "Ja tu zostaję" osiągnęła status złotej płyty. Podczas festiwalu w Opolu piosenka "Ja tu zostaję" zdobyła SuperNagrodę Programu 1 Polskiego Radia. W grudniu 2014 roku premierę miał utwór Łukasza Zagrobelnego "Tylko z Tobą chcę być sobą", który promuje film Wkręceni 2.

Mój autograf od wokalisty:

Moje zdjęcie z wokalistką:
Za równo zdjęcie jak i autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

1.04.2016

Mariusz Szczygieł

Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Mariusza Szczygła. Oprócz niego mam również zdjęcie z dziennikarzem.

Krótko o dziennikarzu:
Mariusz Szczygieł urodził się 5 września 1966 w Złotoryi. Polski dziennikarz, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej. W 1985 ukończył liceum ekonomiczne im. Stefana Żeromskiego w Legnicy, w 2000 Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Mając lat 16 został współpracownikiem harcerskiego czasopisma „Na Przełaj”. W 1985 napisał tam reportaż pt. Nie róbcie sensacji, o homoseksualnej prostytutce, uznany przez znawców ruchów emancypacyjnych w Polsce za pierwszy w PRL-owskiej oficjalnej prasie reportaż o życiu homoseksualistów. Zainicjował w 1986 cykl redakcyjny na temat życia młodych gejów i lesbijek w Polsce. Miały one tytuł „Rozgrzeszanie”. Dużą falę krytyki wywołał reportaż Onanizm polski, który w 1993 wydrukowała „Gazeta Wyborcza”, w świątecznym numerze, między esejem Czesława Miłosza a wywiadem z Vaclavem Havlem. Tekst spowodował długą dyskusję na stronach „Gazety”, a wielu czytelników zwracało numer do redakcji (reporter porusza tę sprawę w książce Niedziela, która zdarzyła się w środę, w rozdziale Listy do onanisty). Wspólnie z Wojciechem Tochmanem i Jackiem Hugo-Baderem jest wymieniany w antologiach zagranicznych poświęconych współczesnej polskiej sztuce reportażu. Jest uważany za ucznia Hanny Krall (wspomina o tym Krall w książce Jacka Antczaka Reporterka). Od 2001, kiedy skończył współpracę z TV Polsat, jego głównym tematem jest historia i kultura Czech. Jego książka Gottland, określana we Francji zbiorem esejów, w Niemczech – zbiorem opowiadań, w Polsce – zbiorem reportaży literackich, została w Czechach bestsellerem (2007). Jej bohaterowie to m.in. rodzina Batów, siostrzenica Franza Kafki, piosenkarki: Helena Vondráčková i Marta Kubišová, piosenkarz Karel Gott, pisarze: Jan Procházka i Eduard Kirchberger vel Karel Fabian, rzeźbiarz Otakar Švec, chirurg plastyczny Jaroslava Moserová, 18-letni samobójca Zdeněk Adamec. „Wiener Zeitung” określił Gottland jako „wielką literaturę pod płaszczem reportażu”, recenzent „Le Figaro” napisał: „To nie jest książka, to klejnot”. Uniwersytet w Lille uhonorował ją w kwietniu 2009 nagrodą Prix Amphi. Przyznają ją wykładowcy i studenci za najlepszą, ich zdaniem, książkę przetłumaczoną na francuski (pierwszą edycję wygrała Hańba Johna Maxwella Coetzee). Jego książki przetłumaczono na kilkanaście języków, m.in. czeski, rosyjski, ukraiński, włoski, hiszpański, niemiecki, węgierski i estoński. W 2014 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mój autograf od dziennikarza:

Moje zdjęcie z dziennikarzem:
Zarówno zdjęcie jak i autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.