Ariana dla WS | Blogger | X X

30.04.2019

Katarzyna Lubnauer


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Katarzyny Lubnauer. Oprócz niego mam również zdjęcie z polityk.

O polityku:
Katarzyna Anna Lubnauer z domu Libudzisz  - urodziła się 24 lipca 1969 w Łodzi. Polska polityk, matematyk i nauczyciel akademicki, doktor nauk matematycznych, posłanka na Sejm VIII kadencji, od 2017 przewodnicząca partii Nowoczesna. Urodziła się 24 lipca 1969 w Łodzi. Kształciła się w rodzinnym mieście – ukończyła III Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, a następnie w 1993 studia matematyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Krótko pracowała jako nauczycielka w VIII Liceum Ogólnokształcącym, później podjęła studia doktoranckie i została nauczycielem akademickim na UŁ. W 2001 na Wydziale Matematyki tej uczelni uzyskała stopień doktora nauk matematycznych w specjalności teoria prawdopodobieństwa na podstawie pracy pt. Twierdzenia graniczne w teorii prawdopodobieństwa kwantowego. Objęła następnie stanowisko adiunkta w Katedrze Teorii Prawdopodobieństwa i Statystyki. Od 1993 działała w Unii Demokratycznej, następnie od 1994 w Unii Wolności, w której kierowała jednym z łódzkich kół partii. W latach 1998–2002 zasiadała w radzie miejskiej Łodzi III kadencji. W 2001 kandydowała na przewodniczącą UW w Łodzi. Była członkinią ostatniego zarządu krajowego UW, a po jej przekształceniu w 2005 weszła w skład władz krajowych Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Bezskutecznie kandydowała do Sejmu w 2001 (z UW) i w 2005 (z PD). Również bez powodzenia ubiegała się o ponowny wybór do miejskiego samorządu – w 2002 (z lokalnego komitetu), w 2006 (z LiD) i w 2010 (z PO, jako kandydatka PD – nie należąc już jednak do tej partii). Publikowała w czasopiśmie „Liberté!”, prowadziła bloga, była współorganizatorem Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. W lipcu 2015, wraz z Leszkiem Jażdżewskim, była inicjatorką akcji „Świecka szkoła” obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o zniesieniu finansowania religii z budżetu państwa. W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów. W Sejmie została zastępcą przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, pracowała też w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych (2017) oraz w Komisji Etyki Poselskiej (2017). Jako posłanka aktywnie występowała w mediach. W 2016 została wiceprzewodniczącą ugrupowania, od stycznia do maja 2017 była jego rzecznikiem prasowym, a w kwietniu tego samego roku objęła przewodnictwo w klubie poselskim. 25 listopada 2017 została wybrana na przewodniczącą ugrupowania, pokonując w głosowaniu założyciela tej partii Ryszarda Petru. 9 stycznia 2018 na stanowisku przewodniczącej klubu poselskiego zastąpiła ją Kamila Gasiuk-Pihowicz. 6 grudnia tego samego roku Katarzyna Lubnauer została tymczasowo przewodniczącą koła poselskiego, po utracie przez tę partię klubu (w wyniku odejścia z niego kilkorga posłów, w tym jego przewodniczącej); dzień później zastąpił ją Paweł Pudłowski.

Mój autograf od polityka:

Moje zdjęcie z polityk:
Za równo autograf jak i zdjęcie zdobyłam przy Metrze Centrum.

23.04.2019

Kasia Dąbrowska


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Kasi Dąbrowskiej. Niestety nie mam zdjęcia z aktorką.

O aktorce:
Katarzyna Dąbrowska - urodziła się 14 marca 1984 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także piosenkarka. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieciństwo i młodość spędziła w Nidzicy, w domu na Mazurach, gdzie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. W 2000 wzięła udział w odbywającym się na nidzickim zamku Festiwalu Piosenki Francuskiej, na którym zdobyła pierwszą nagrodę. W tym samym roku zdobyła także Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii amatorów. Podczas festiwalu został dostrzeżona przez Wojciecha Młynarskiego, który namówił ją na zdawanie egzaminów do szkoły aktorskiej. W 2006 uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Petersburgu (II Nagroda w kategorii „Piosenka Aktorska”) i Konkursie Pamiętajmy o Osieckiej, w którym zajęła pierwsze miejsce. Rok później wygrała Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Razem z Moniką Węgiel i Agnieszką Judycką tworzyła trio wokalne Amok. W grudniu 2011 wydały debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Amok, utrzymany w klimacie jazzu i bluesa. Od 2010 gra koncerty w różnych polskich miastach, na których interpretuje znane teksty polskich autorów, wraz z innymi wokalistami, m.in. Marcinem Januszkiewiczem. Przy wielu koncertach towarzyszy jej również Warsaw Tango Group. W 2017 wydała z zespołem album pt. Warszawskie Tango Elektryczne, na którym znalazły się utwory w językach polskim i hiszpańskim. W 2007 ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, grając w spektaklach dyplomowych Usta pełne ptaków (rola Leny-Matki), Tańce w Ballybeg (rola Kate, za którą otrzymała nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi) oraz spektaklu muzycznym w reżyserii Mariusza Benoit MP3. W tym samym roku otrzymała także trzecią nagrodę Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Po studiach przez dwa miesiące współpracowała z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. Od 2007 jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie debiutowała rolą Leni w Procesie Franza Kafki w reż. Macieja Englerta. W 2008 dołączyła do stałej obsady serialu Na dobre i na złe, w którym gra chirurga Wiktorię Mauelę Consalidę. W 2019 brała udział w programie Twoja twarz brzmi znajomo. Udziela się charytatywnie, jest sojuszniczką środowisk LGBT, co roku wspomaga organizacje charytatywne, w tym m.in. WOŚP, Fundację „Mam marzenie”, Fundację im. Darii Trafankowskiej. Uczestniczy również w wielu koncertach i wydarzeniach charytatywnych. Wspomaga również organizacje prozwierzęce.

Mój autograf od aktorki:
Autograf załatwił mi mój chłopak.

14.04.2019

Kinga Dębska


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Kingi Dębskiej. Niestety nie mam zdjęcia z reżyserką.

O reżyserce:
Kinga Dębska - urodziła się 4 września 1969 w Białymstoku. Polska reżyserka i scenarzystka filmowa. Absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Orientalistycznym UW (1996), Camerimage Film School w Toruniu (2001) oraz reżyserii w FAMU w Pradze (2007). Laureatka wielu nagród festiwalowych, m.in. za filmy Hel (2010), Aktorka (2015), Józek i jego dzieci (2007). Jak dotychczas największy sukces - zarówno artystyczny, jak i komercyjny - przyniósł jej film Moje córki krowy (2015). Dębska otrzymała za niego Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tytuł wyróżniono także dwoma Orłami: za najlepszy scenariusz oraz nagrodą publiczności. Moje córki krowy zostały ponadto dostrzeżone i docenione w Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, nagroda "Złote Zęby", 2015), Moskwie (Nagroda Główna FFP „Wisła”, 2016) oraz na China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival (Nagroda Publiczności, 2017). Zdobywczyni III Nagrody PISF (wspólnie z Miką Dunin) za scenariusz Zabawa, zabawa w konkursie "Script Pro" (2017). Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Prywatnie matka aktorki Marii Dębskiej.

Mój autograf od reżyserki:
Autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

14.04.2019

Sławomir Orzechowski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Sławomira Orzechowskiego. Oprócz niego mam również zdjęcie z aktorem.

O aktorze:
Sławomir Orzechowski - urodził się 6 lipca 1958 w Warszawie. Polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy. W 1983 ukończył PWST w Warszawie. Jest aktorem teatrów warszawskich: w latach 1983–1990 i 1992–2005 występował w Teatrze Dramatycznym, w latach 1990–1992 był aktorem Teatru Północnego, w sezonie 2005/2006 Teatru Studio, a od 2006 występuje w Teatrze Współczesnym. Jego żoną była Ewa Kuzyk-Florczak, z którą ma dwoje dzieci. Obecnie jest w związku z inną partnerką, z którą ma syna.

Mój autograf od aktora:

Moje zdjęcie z aktorem:
Za równo zdjęcie jak i autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

12.04.2019

Ryszard Rembiszewski


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Ryszarda Rembiszewskiego. Oprócz niego mam również zdjęcie z prezenterem.

O prezenterze:
Ryszard Rembiszewski - urodził się 7 maja 1947 w Sławnie. Polski aktor, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer, lektor i wodzirej. Z wykształcenia filolog polski ze specjalnością teatralną. Członek Związku Artystów Scen Polskich, wiceprzewodniczący Sekcji Estrady. Pracę artystyczną rozpoczął od Polskiego Radia, gdzie pracował jako spiker. Następnie trafił do telewizji, gdzie początkowo był lektorem programów publicystycznych i kulturalnych. Na popularności zyskał również jako prowadzący program telewizyjny Koncert życzeń na przełomie lat 80. i 90. XX w. W latach 90. XX w. był także lektorem programu pierwszego Telewizji Polskiej. Z czasem został także prezenterem Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego, Magazynu Muzycznego Rezonans oraz teleturnieju Start. W maju 1991 roku komentował pierwszą dla polskich widzów transmisję na żywo z Konkursu Piosenki Eurowizji (było to wówczas kiedy Telewizja Polska nie była jeszcze stowarzyszona z Europejską Unią Nadawców). Największą popularność zyskał jako prowadzący program Studio Lotto (losowania Totalizatora Sportowego), które prowadził przez ćwierć wieku (w latach 1983–2008), początkowo w Telewizji Polskiej, a następnie w Polsacie. Dzięki tej roli zyskał przydomki "Pan Lotto" czy wcześniej "Pan Totolotek". Współpracę z Totalizatorem Sportowym zakończył w grudniu 2008 roku, równo na rok przed zaprzestaniem emisji "Studia Lotto" w Polsacie. Od września 2013 do czerwca 2016 prowadził audycję Pogodna prognoza kultury w programie Świat się kręci. W marcu 2014 roku został oficjalnym ambasadorem firmy Lottoland. Ryszard Rembiszewski jako gość wystąpił też w wielu programach telewizyjnych i radiowych w tym między innymi w: Świadectwie dojrzałości, Dzień Dobry TVN, Kawie czy herbacie, Między nami, Minęła 20, Zabawach językiem polskim, I i III Programie Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, Tok FM, RMF FM, Radio Zet, Antyradio, Radio VOX i wielu innych. Wystąpił on także w wieczorach poetyckich poświęconych Janowi Pawłowi II – kościół środowisk twórczych. Wystąpił również w reklamach loterii "Milion za SMS" i w reklamach ubezpieczenia "Moi Bliscy" (maj 2009). Jako lektor nagrał także multimedialną książkę kucharską pt. Kuchnia polska – najlepsze przepisy. Od września 2016 roku[8] sympatyk działań artystycznych niezależnej grupy teatralnej, Teatr Szparka, z którą występuje w spektaklu muzycznym Dziurka w eterycznym ciałku, na podstawie dramatu Wariat i zakonnica Stanisława Ignacego Witkiewicza, w roli prof. Ernesta Walldorffa.

Mój autograf od prezentera:

Moje zdjęcie z prezenterem:
Za równo zdjęcie jak i autograf dostałam w Urzędzie Dzielnicy Wilanów.

10.04.2019

Henryka Krzywonos


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Henryki Krzywonos. Oprócz niego mam również zdjęcie z działaczką.

O działaczce:
Henryka Krystyna Krzywonos-Strycharska z domu Januszkiewicz - urodziła się 27 marca 1953 roku w Olsztynie. Polska działaczka opozycji w okresie PRL, sygnatariuszka porozumień sierpniowych, posłanka na Sejm VIII kadencji. Od 1973 do 1978 pracowała jako motornicza w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Oddział Komunikacji Miejskiej Tramwajowej w Gdańsku. Później była zatrudniona w Stoczni Gdańskiej, na stanowisku operatora urządzeń dźwigowych, jednak już w 1979 powróciła do poprzedniego miejsca pracy. 15 sierpnia 1980 w pobliżu Opery Bałtyckiej zatrzymała prowadzony przez siebie tramwaj. Zdarzenie to bywa określane jako początek strajku gdańskiej komunikacji publicznej w okresie wydarzeń sierpniowych. Według niektórych świadków zdarzeń już w godzinach rannych na swoje trasy nie wyjechała część kierowców autobusów, zatem Henryka Krzywonos przyłączyła się do trwającego już strajku. Została następnie przedstawicielem WPK w Międzyzakładowym Komitecie Strajkowym, weszła w skład jego prezydium. 16 sierpnia, po podpisaniu w Stoczni Gdańskiej porozumienia z dyrekcją i ogłoszeniu przez Lecha Wałęsę końca strajku, wraz z Aliną Pienkowską, Anną Walentynowicz i Ewą Osowską zatrzymywała na bramach robotników opuszczających stocznię, co zapobiegło zakończeniu strajku. 31 sierpnia znalazła się wśród sygnatariuszy porozumień sierpniowych, wkrótce została odwołana z prezydium MKZ Gdańsk przez komitet założycielski NSZZ „Solidarność” w jej zakładzie pracy. W stanie wojennym zajmowała się pomocą internowanym, była też kolporterką wydawnictw podziemnych. Była represjonowana, objęta nakazem opuszczenia Gdańska i pozbawiona możliwości zatrudnienia. Korzystała wówczas ze wsparcia różnych osób, w tym księdza Henryka Jankowskiego. Podczas jednej z rewizji została dotkliwie pobita, na skutek czego straciła ciążę. Od 1994 do czasu przejścia na emeryturę (w 2009) prowadziła rodzinny dom dziecka w Gdańsku, wychowując wraz z mężem łącznie dwanaścioro dzieci. Od 1995 należała do Unii Wolności. W wyborach w 2002 startowała rady miasta w Gdańsku z Obywatelskiego Komitetu Bogdana Borusewicza. W 2004 ukończyła Centrum Kształcenia Ustawicznego dla Dorosłych w Gdańsku. Zaangażowała się w działalność ruchu społecznego Kongres Kobiet, była członkinią rady programowej powołanego na jego bazie stowarzyszenia. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 startowała z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 1 (województwo pomorskie) i nie uzyskała mandatu posła, zdobywając 21 911 głosów. W 2015 wystartowała w wyborach parlamentarnych z listy PO w okręgu gdyńskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 24 333 głosy. Została członkinią sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, pracowała też w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (2015–2018).

Mój autograf od działaczki:

Moje zdjęcie z działaczką:
Za równo zdjęcie jak i autograf zdobyłam w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

4.04.2019

Katarzyna Bonda


Cześć !
Dzisiaj chciała pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Katarzyny Bondy. Oprócz niego mam również zdjęcie z dziennikarką.

O dziennikarce:
Katarzyna Bonda - rodziła się w 26 sierpnia 1977 w Białymstoku a wychowała się w Hajnówce, w rodzinie o korzeniach białoruskich. W Hajnówce ukończyła szkołę podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. W czasie nauki w szkole średniej zainteresowała się dziennikarstwem i w następnych latach pisała do lokalnych czasopism. Od 5. roku życia do końca liceum uczyła się gry na fortepianie. W latach 1998–2004 studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła też studia na kierunku scenopisarstwo w PWSFTviT. Następnie przez 12 lat pracowała jako dziennikarka w redakcjach, m.in.: „Super Expressu”, „Newsweeka”, „Wprost”, TVP S.A., „Miesięcznika Zdrowie”, „Naj”, „Expressu Wieczornego” i „Kuriera Podlaskiego”. Wykłada w szkole kreatywnego pisania w Warszawie, a także utworzyła własną szkołę i portal o pisaniu. W 2007 zadebiutowała powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która zdobyła uznanie i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku. Okularnik zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii literatura polska. Do polskiej powieści kryminalnej autorka wprowadziła nowy typ detektywa, którym jest psycholog policyjny Hubert Meyer. Postać ta występuje w powieściach: Sprawa Niny Frank (2007), Tylko martwi nie kłamią (2010) i Florystce (2012) oraz epizodycznie w Okularniku (2015). Napisała także dokumenty kryminalne Polskie morderczynie (2008) i Zbrodnia niedoskonała (2009, z Bogdanem Lachem). Ma córkę Ninę.

Mój autograf od dziennikarki:

Moje zdjęcie z dziennikarką:
Za równo zdjęcie jak i autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.

3.04.2019

Remigiusz Mróz


Cześć !
Dzisiaj chciałam pokazać Wam mój autograf jaki dostałam od Remigiusza Mroza. Oprócz niego mam również zdjęcie z pisarzem.

O pisarzu:
Remigiusz Mróz - urodził się 15 stycznia 1987 roku w Opolu. Polski prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie[3], gdzie w Kolegium Prawa na podstawie rozprawy pt. „Cyfryzacja sfery władztwa publicznego” napisanej pod kierunkiem Jana Wawrzyniaka w 2015 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jest autorem kilku artykułów naukowych oraz laureatem konkursu Krajowej Izby Gospodarczej „Polska Cyfrowa 2020+”. Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki Kasacja oraz Zaginięcie. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie (powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, science fiction), a tym, co łączy jego książki, jest suspens i wartka akcja. W swoich kryminałach porusza także kwestie społeczne, m.in. problem uchodźców, mniejszości narodowych czy przemocy domowej potrzebny przypis.

Mój autograf od pisarza:

Moje zdjęcie z pisarzem:
Za równo zdjęcie jak i autograf zdobyłam pod budynkiem stacji TVN.